Zapasy - Miastko:Srebrny medal Mateusza

Mateusz Węsierski
Mateusz Wanke w czerwonym kostiumie
Mateusz Wanke w czerwonym kostiumie ZKS Miastko
Mateusz Wanke, wychowanek Zapaśniczego Klubu Sportowego "Miastko", wywalczył srebrny medal podczas prestiżowych zawodów II Puchar Polski Seniorów.

Wanke startował w kategorii wagowej do 66 kg. W finale przegrał minimalnie na punkty w trzeciej decydującej rundzie z Edgarem Melkumovem (Cartusia Kartuzy).

Zdobywca drugiego miejsca aktualnie studiuje w Raciborzu i reprezentuje MKZ „Unia” Racibórz. Jest też zdobywcą brązowego medalu podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Turynie w 2010 roku.

Patryk Brzostowski został mistrzem Polski

ZKS "Miastko" reprezentował jeden zawodnik - Grzegorz Wanke. Wywalczył on siódmą lokatę.

Najmłodsi zdobyli aż 6 medali

- Stoczył pięć walk w kategorii wagowej do 66 kg. Jak przystało na brązowego medalistę ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów (waga 60 kg), wygrał kilka walk z wyżej notowanymi seniorami - mówi trener Kazimierz Wanke.

Po tych zawodach trener kadry Polski juniorów Włodzimierz Zawadzki powołał Grzegorza na Międzynarodowy Turniej Juniorów na Ukrainie.

O rywalizacji synów trenera przeczytasz w piątek 4.03 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani