Zapaśnicy z Miastka zgarnęli aż 18 medali. Była to najlepsza drużyna na Mistrzostwach Wybrzeża Młodzików

Maria Sowisło
Zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko nie byli dobrymi gospodarzami Mistrzostw Wybrzeża Młodzików. Nie dawali szans gościom. Zgarnęli w sumie 18 medali – sześć złotych, pięć srebrnych oraz siedem brązowych.

W Miastku odbyły się Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików w zapasach w stylu klasycznym oraz mini-zapasy o puchar burmistrz Miastka. Na dwóch matach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku rywalizowało w sumie 102 zawodników z siedmiu klubów województwa pomorskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wystawił bardzo mocną ekipę 23 zapaśników i jedna zapaśniczkę. Wspólnymi siłami wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Po dwóch latach przerwy puchar burmistrza powrócił do zapaśników z Miastka. Wszystko dzięki dużej ekipie wystawionej do rywalizacji i dobrze przez nich stoczonych walkach. Duże podziękowania należą się rodzicom naszych zawodników oraz dyrektorowi OSiR-u Piotrowi Szłapińskiemu, którzy w dużej mierze przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów

– komentuje trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Wybrzeża Młodzików została Tola Rudnik z ZKS Miastko, która wygrała wszystkie walki przed czasem, nie tracąc przy tym ani jednego punktu technicznego. Tola w tej wadze rywalizowała z ośmioma chłopcami.

• 3. Piotr Rodak

W grupie wiekowej Kadet (do lat 17) wystąpił Alex Ruszczyk, który wywalczył złoty medal w wadze do 75 kg. Tydzień wcześniej z kolei Alex rywalizował w Pucharze Polski Kadetów podczas pierwszej centralnej imprezy dla tej grupy wiekowej, która odbyła się w Warszawie. Wystartował tam w kategorii wagowej do 80 kg, zajmując 20 miejsce na 34 startujących zawodników. Przed nim teraz kolejny Puchar Polski w Kostrzynie nad Odrą, który odbędzie się pod koniec marca.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył ZKS Miastko przed ZKS Granicą Gdańsk i GKS Cartusią.