Tola Rudnik z Miastka kładła wszystkich na łopatki. Ma złoto, jak jej czterech klubowych kolegów

Maria Sowisło
Pięć złotych oraz po dwa srebrne i brązowe z Sierakowic do Miastka przywieźli zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego. Wychowankowie Kazimierza Wanke nie pozostawiają złudzeń rywalom, kto jest najlepszy na Pomorzu.

Tego można było się spodziewać, bo na Turniej o Puchar Urzędu Marszałkowskiego w zapasach w stylu klasycznym w Sierakowicach, miastecki klub wystawił 11 zawodników. Nie w tej liczbie drzemie siła, a w umiejętnościach młodych zapaśników z Miastka. Nie mogło więc zabraknąć niezwykle utalentowanej Toli Rudnik czy zdobywcę tytułu mistrza Polski Leona Rudnika.

W zawodach w Sierakowicach wystartowali młodzicy do lat 14 i oraz do lat 11 minizapasy. W sumie na matach spotkało się 85 zawodników z ośmiu klubów.

• Kacper Bielewicz (32 kg)

Piąte miejsce w tej kategorii wywalczył Jan Jóźwiak (41 kg).

Młodzicy, złoto:

• Dawid Wiktorczyk (38 kg)
  • Leon Rudnik (41 kg)

Młodzicy, srebro:

• Antoni Synak (48 kg)

Piąte miejsce wywalczył Piotr Rodak (62 kg).

W grupie wiekowej dziewczyn pewnie swoje walki wygrała Tola Rudnik i zajęła pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 34 kg. Sama dla siebie jest po prostu klasą.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko przed KS Kamienica Królewska i GKS Cartusia Kartuzy.