Warta Poznań - Drutex-Bytovia 1:1. Podopieczni Janasa obronili się przed "bombardowaniem" w Poznaniu

Mateusz Węsierski
Drutex-Bytovia zremisowała z Wartą Poznań 1:1
Drutex-Bytovia zremisowała z Wartą Poznań 1:1 Marek Zakrzewski/naszemiasto.pl
Paweł Janas i jego piłkarze dobrze zaprezentowali się w Poznaniu remisując z liderem II ligi zachodniej 1:1. Warta pokazała siłę strzelając pierwszego gola i marnując wiele kolejnych okazji, ale Drutex-Bytovia potrafiła się obronić doprowadzając do wyrównania.

Początek spotkania to zdecydowany atak Warty. Dwie próby były nieudane, ale trzecia to okaz piękna futbolu. W 9 minucie Bartkowiak z 28 metra huknął pod poprzeczkę. Rozpędzona piłka wpadła za linię dając gospodarzom prowadzenie.

Drutex-Bytovia w kolejnych minutach nie potrafiła kontratakować, za to Warta popisała się kolejnymi pięknymi akcjami. W 20 minucie mogło być 2:0. Rasiak w ostatnim momencie został zablokowany.

Pierwszy atak Drutex-Bytovia pokazała dopiero w 29 minucie. Niestety, nieskuteczny, bo Wróblewski trafił kolegę z zespołu – Surdykowskiego.

Do końca pierwszej połowy oba zespoły nieśmiało próbowały, ale im się nie udawało.

Zobacz galerię zdjęć z tego spotkania

Początek drugiej połowy to dobra decyzja trenera. W 46 minucie Baloguna zmienił Michalski i po kolejnych 120 sekundach tuż za linią spalonego pokonał bramkarza gospodarzy. Jak się później okazało, był to gol na wagę remisu z silnym przeciwnikiem.

Warta próbowała jeszcze atakować 10 minut później, ale dwukrotnie futbolówka minęła bramkę Drutex-Bytovii. Podobnie było w 75 minucie, kiedy Piceluk posłał piłkę obok słupka Drutex-Bytovii. W odpowiedzi strzelał Pietroń, ale Beser był na to dobrze przygotowany.

Najwyraźniej Warta usilnie chciała zdobyć 3 punkty, skoro jeszcze w 85 minucie obrońcy z trudem wybili strzał Rasiaka, a w 87 Marciniak nie wykorzystał rzutu wolnego wykonywanego tuż zza pola karnego. Jeszcze w 90 minucie Rasiak z przewrotki wrzucił futbolówkę na siatkę gości.

Ostatnie 4 minuty to dla Druetx-Bytovii prawdziwa nerwówka, bo gospodarze nie mieli zamiaru kończyć gry z jednym punktem, a jednak (na ich nieszczęście, a szczęście gości) taki wynik został po ostatnim gwizdku.

Na boisku Warta była zdecydowanie lepsza. Dla nich taki wynik to prawdziwy pech, bo mieli szereg okazji. Drutex-Bytovia szczęśliwie potrafiła wybrnąć z opresji.

Dla trzech piłkarzy Janasa starcie z Wartą miało szczególne znaczenie. Wróblewski, Wilczyński i Sobański grali wcześniej w tym zespole.

Relacja z meczu z komentarzami w piątek 16.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.

Warta Poznań – Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartkowiak (9), 1:1 Michalski (48)

Warta Poznań: Beser, Kocot, Ngamayama, D. Jasiński, Ł, Jasiński, Goliński (55. Spławski ż.k.), Nowak, Marciniak, Bartkowiak, Ciarkowski (69. Piceluk), Rasiak

Drutex-Bytovia Bytów: Sobański, Balogun (46. Michalski), Junio Da Luz Silva, Kryszak, Pięta, Pietroń, Stefanowicz (61. Wojach), Surdykowski (80. Hirsz), Wilczyński, Wróbel, Wróblewski

Sędziowie: Tomasz Marciniak, Radosław Lewandowski, Jarosław Machowski.