Drutex-Bytovia - Odra Opole 2:1. Udany debiut Adriana Stawskiego

Mateusz Węsierski
Paweł Janas obserwował mecz Drutex-Bytovii z Odrą Opole. Na zdjęciu w towarzystwie działaczy klubowych Marcin Pacyno
Adrian Stawski, trener rezerw Drutex-Bytovii, wykorzystał swoją szansę. Jako tymczasowy szkoleniowiec, po odejściu Waldemara Walkusza, a przed początkiem pracy Pawła Janasa, doprowadził do wygranej z Odrą Opole. Bytowscy piłkarze pokonali gości 2:1.

Już w 16 minucie Robert Hirsz dał grupie ok. 1500 kibiców powody do zadowolenia posyłając piłkę do bramki z prędkością rakiety kosmicznej. Bramkarz Odry nie miał szans.

29 minuta to podwyższenie wyniku przez Surdykowskiego. Kibice piali z radości. Surdykowski strzelał z 12 metrów.

2 minuty później Sobański pewnie obronił atak Odry.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy to zmasowany atak gospodarzy. Niestety, nieskuteczny.

Kolejne minuty to nieśmiałe ataki Odry i kolejne próby Drutex-Bytovii.

Najprawdopodobniej udałoby się dowieźć 2:0 do 90 minuty, gdyby nie skuteczny atak Glanowskiego w 85 minucie.

Według Karola Szymanowskiego, sekretarza Drutex-Bytovii, nie tylko wynik powinien zadowolić kibiców.

- Zawodnicy grali piłką, spokojnie, bez „kopaniny” - komentuje.

Za tydzień łatwo nie będzie, bo Drutex-Bytovia gra na wyjeździe z Wartą Poznań. To faworyt do awansu do I ligi.

To też przede wszystkim sprawdzian dla nowego trenera Pawła Janasa, byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

- To dobry materiał do pracy, a sam mecz w trudnych warunkach i nieco nerwowy w końcówce, ale wygrany i to się liczy - komplementuje drużynę Janas.

Przygotowania do tego spotkania rozpocznie już w poniedziałek prowadząc trening Drutex-Bytovii. Janas kontrakt z drużyną ma do końca czerwca 2014 r. Cel jest jasny – awans do I ligi.

Drutex-Bytovia Bytów – Odra Opole 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 R. Hirsz (16), 2:0 J. Surdykowski (29), 2:1 M. Glanowski (85).

Drutex-Bytovia: D. Sobański – W. Wilczyński, Ł. Wróbel, A. Wróblewski, Ł. Kowalski, J. Balogun (85 M. Michalski), M. Kryszak, M. Pietroń, M. Stefanowicz (78 M. Kajca), R. Hirsz (ż.k.), J. Surdykowski (72 M. Marczak ż.k. (92 A. Wojach).

Odra: B. Danowski – M. Surowiak (58 K. Kowalczyk), M. Michniewicz, A. Lalko (46 T. Wawrzyniak), G. Skrzypczak (78 D. Wolny), D. Tomanek (63 D. Łoziński), M. Glanowski, T. Copik, M. Krawiec, A. Krysian, M. Kocur (ż.k.)