W Bytowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w boksie

OPRAC.: opr.Rog.
UM Bytów
Bytowski klub Garda wystawił czterech zawodników. Niestety jedna zawodniczka nie została dopuszczona do walk z powodu przekroczenia regulaminowej kategorii wagowej, jednak pozostałych trzech zawodników ukończyło Mistrzostwa z medalami.

Złotym medalistą Mistrzostw Polski i Mistrzem Polski na rok 2022 Młodzików w kategorii 66 kg został Igor Kreft. Ta kategoria (66 kg) była jedną z najliczniejszych kategorii wagowych w Mistrzostwach. Igor stoczył 4 walki.
wicemistrzem Polski na rok 2022 został Oliwier Stawski w kategorii 42 kg, który stoczył 2 walki.
brązowym medalistą Mistrzostw Polski na rok 2022 został Łukasz Adamski w kategorii 80 kg, który stoczył 3 walki.
Łącząc kategorie Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek na 115 zgłoszonych klubów Klub Sportowy ,,Garda" Bytów zajął 4 miejsce w Polsce, a 1 miejsce w okręgu pomorskim.
Rozdzielając Młodzików i Młodziczki to w punktacji Młodzików klub z Bytowa zajął 2 miejsce w Polsce. Zawody zorganizowane zostały przez Polski Związek Bokserski, Gminę Bytów, Powiat Bytowski, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Klub Sportowy Garda Bytów.

Otwarcie z uroczystym przemarszem reprezentacji województw

Oficjalne otwarcie nastąpiło w poniedziałek, 26 września. Ceremonię rozpoczął uroczysty przemarsz reprezentacji wszystkich szesnastu województw. Po wysłuchaniu hymnu narodowego imprezę otworzyli wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski, burmistrzowie Ryszard Sylka i Mateusz Oszmaniec, starosta Leszek Waszkiewicz oraz kapelan polskich pięściarzy ks. Zbigniew Dudek. Finałowe pojedynki wszystkich kategorii wagowych miały miejsce w sobotę, 1 października.