MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szwedzkie rondo w Bytowie. Burmistrz miasta Markaryd na otwarciu (ZDJĘCIA)

Sylwia Lis
Sylwia Lis
Otwarcie ronda Markaryd w Bytowie. W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Markaryd - Bengt Germundsson z delegacją oraz burmistrz Bytowa Ryszard Sylka.
Otwarcie ronda Markaryd w Bytowie. W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Markaryd - Bengt Germundsson z delegacją oraz burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. UM Bytów
Otwarcie ronda Markaryd w Bytowie. W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Markaryd - Bengt Germundsson z delegacją oraz burmistrz Bytowa Ryszard Sylka.

Rada Miejska w Bytowie nadała nazwę "Rondo Miasta Markaryd" rondu położonemu na skrzyżowaniu ulicy Generała Józefa Wybickiego w Bytowie.
Oficjalne nadanie nazwy rondu było jednym z punktów programu pobytu delegacji z partnerskiego miasta Markaryd w Szwecji.

- W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Markaryd Bengt Germundsson z delegacją oraz burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. Podczas krótkiej wizyty w Polsce goście zwiedzą najważniejsze atrakcje miasta, wezmą udział w spotkaniu z członkami Bytowskiego Stowarzyszenia Miast Siostrzanych. Goście ze Szwecji obejrzą również wystawę artysty Józefa Chełmowskiego w Muzeum Zachodniokaszubskim - informują bytowscy urzędnicy.

Miasta partnerskie od wielu lat

Dokładnie 13 lipca w 1996 roku podpisano porozumienie o przyjacielskiej wymianie pomiędzy gminą Bytów a gminą Markaryd. Umowa zakładała działania na rzecz obustronnej wymiany wiedzy i doświadczenia w takich dziedzinach jak: sprawy techniczne, komunalne, ochrona środowiska i szkolenia. Celem tej partnerskiej wymiany jest tworzenie warunków do kontaktów między przedsiębiorstwami i organizacjami, jak również aktywne wspieranie rozwoju kultury.

Przypomnijmy, że obecnie Bytów współpracuje także z Winoną (USA) i taką nazwę nosi rondo przy ulicy Przemysłowej, Frankenbergiem (Niemcy) - rondo przy ulicy Przyborzyckiej oraz i Taurogami (Litwa). Rondo Wieleńskie natomiast znajduje się przy nowej części ulicy Prostej łączącej ulice Tartaczną z Drzymały.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szwedzkie rondo w Bytowie. Burmistrz miasta Markaryd na otwarciu (ZDJĘCIA) - Głos Pomorza

Wróć na bytow.naszemiasto.pl Nasze Miasto