Świetnie weszli w rytm IV ligi. Drutex-Bytovia II ma już drugie zwycięstwo. Z Rodłem Kwidzyn 3:0

Mateusz Węsierski
Drutex-Bytovia II podczas treningu
Drutex-Bytovia II podczas treningu Katarzyna Czapiewska
Drutex-Bytovia II robi zamieszanie w IV lidze. Beniaminek rozbił w środę Rodło Kwidzyn 3:0. To już drugie zwycięstwo po awansie. W poprzednim meczu piłkarze Adriana Stawskiego rozgromili Wierzycę Pelplin 2:0.

Mecz z Rodłem w Bytowie to zdecydowana dominacja gospodarzy. Worek z bramkami w 20 minucie otworzył Sławomir Pufelski, który głową skierował piłkę wrzuconą przez Łukasza Chylewskiego z rzutu rożnego.

Do przerwy nic więcej nie wpadło, ale po wznowieniu gry, w 63 minucie, znowu zaatakował Pufelski. Tym razem golem zamknął akcję po dośrodkowaniu z prawej strony.

Trzecia bramka wpadła po indywidualnej akcji Łukasza Chlewskiego. Wycelował piłkę z daleka, zza 16 metra.

- Dominowaliśmy na boisku, szczególnie w drugiej połowie - przyznaje trener Adrian Stawski. - Jedyne zagrożenie wynikło w pierwszej połowie z nieporozumienia Tomka Galikowskiego z bramkarzem. Dograł piłkę głową, ale wyprzedził go napastnik Rodła. Mało brakowało, a strzeliliby na pustą bramkę. To było przy stanie 1:0 dla nas.

Przeczytaj też o wygranej drugoligowców z Górnikiem Wałbrzych

W drugiej połowie Rodło przestało grać, a Drutex-Bytovia II nieustannie atakowała.

- Mieliśmy mnóstwo niewykorzystanych sytuacji, ale wynik i tak cieszy - dodaje Stawski.

W sobotę wyjazd do Dzierzgonia na mecz z miejscowym Powiślem, a jeszcze dziś gra pierwsza drużyna. Podopieczni Waldemara Walkusza o godz. 17.00 powalczą o zwycięstwo w Częstochowie. Wieczorem opublikujemy relację z tego spotkania.

Drutex-Bytovia II - Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)

1:0 Sławomir Pufelski (20), 2:0 Sławomir Pufelski (63), 3:0 Łukasz Chylewski (82)

Drutex-Bytovia II: Oleszkiewicz - Galikowski, Toczek, Cierson, Król, Kobiella, Śmigiel, Wojach, Chylewski, Pufelski, Kwasigroch