Radunia Stężyca zwycięska w sparingowych derbach powiatu - wygrała 3:1 z Cartusią Kartuzy

Maciej Krajewski
Mecz był przy tym bardzo wyrównany.
Mecz był przy tym bardzo wyrównany. Radunia Stężyca
Bez niespodzianek zakończył się sobotni pojedynek II-ligowej Raduni Stężyca z III-ligową Cartusią 1923 Kartuzy. Stężyckie „kanarki” zwyciężyły 3:1, kartuzianie jednak wytrwale walczyli, pozostawiając po sobie dobre wrażenie - mimo porażki.

W sobotę 3 lutego w Stężycy odbył się mecz sparingowy pomiędzy lokalnymi II-ligowcami z Raduni Stężyca a reprezentantami stolicy Kaszub - Cartusią 1923 Kartuzy, grającą w III lidze. Z racji dobrej formy kartuzian we wcześniejszych meczach przygotowawczych szykowało się starcie pełne emocji. Ponadto niebiesko-biało-czarni dotąd wygrywali pojedynki ze stężyckimi „kanarkami”, obecny trener kartuzian zaś - Sebastian Letniowski - trzy lata temu wyprowadził właśnie Radunię do II ligi, stąd wiedział, czego się spodziewać po przeciwnikach.

I choć mecz dostarczył piłki na wysokim poziomie, przyniósł w pewnym sensie spodziewany wynik. Utrzymujący się w ścisłej czołówce II ligi piłkarze ze Stężycy już w 22. minucie wyszli na prowadzenie, po celnym strzale Michała Biskupa. Przewagę tę gospodarze utrzymali do przerwy. 10 minut po zmianie stron zaś rzutem karnym wyrównali kartuzianie. Po wcześniejszym faulu golkipera Raduni pokonał Piotr Gryszkiewicz.

Celny strzał nie zmienił jednak wyglądu drugiej części spotkania. Mecz pozostawał w dużym stopniu wyrównany, z niewielką przewagą gospodarzy. Ta przewaga zaowocowała w 73. minucie piękną akcją.

- Jonatan Straus zagrał górą do Bartosza Kasprzaka, ten główką z pierwszej piłki uruchomił na lewej stronie testowanego skrzydłowego, który błyskawicznie dograł piłkę w pole bramkowe, a najskuteczniejszy jesienią strzelec Raduni Mateusz Kuzimski z bliska dopełnił tylko formalności - relacjonuje sama Radunia Stężyca.

Jeden gol przewagi wyraźnie nie zadowalał „kanarków”, stąd w 82. minucie kropkę nad „i” postawił jeszcze Bartosz Mularczyk. W ten sposób mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Mimo porażki kartuzianie mogą mówić o nienajgorszym meczu. Dotrzymywanie tempa jednej z czołowych drużyn II ligi nie należy do łatwych - tym bardziej, że stężycki trener Szymon Hartman w pojedynku z Cartusią nie oszczędzał swych najlepszych graczy.

Kolejne spotkanie sparingowe Cartusia 1923 Kartuzy zagra w piątek 9 lutego. Podopieczni trenera Letniowskiego pojadą do Gdańska, zmierzyć się z ligowym rywalem Gedanią 1922. Start meczu o godz. 15.

W sobotę 10 lutego z kolei na murawę wyjdą piłkarze Raduni Stężyca. Oni również spotkają się na wyjeździe z ligowym rywalem - Chojniczanką Chojnice. Mecz startuje o godz. 12