Pierwsze zwycięstwo Bytovii podczas meczów kontrolnych na Cyprze

W pierwszym meczu sparingowym Drutex-Bytovia pokonała zespół APOEL-u Nikozja 2:1.

Jak podaje serwis www.drutexbytovia.pl, bytowiacy na swój pierwszy mecz kontrolny wybrali się do oddalonej o prawie80 km od Ayia Napa stolicy Cypru – Nikozji. To właśnie tam na obiekcie Kykkos znajdującym się obok Uniwersytetu Europejskiego na Drutex-Bytovię czekał młodzieżowy zespół APOEL-u, najbardziej utytułowanej drużyny w historii cypryjskiego futbolu. Młodzi zawodnicy pokazali w tym spotkaniu, że system szkolenia w kraju Afrodyty przez ostatnie lata podniósł się o kilka poziomów. Już w 10 min APOEL objął prowadzenie, kiedy piłkę na lewej stronie stracił Mariusz Szmidke, a ta trafiła szybko do napastnika gospodarzy, który pewnym strzałem pokonał Gostomskiego. Bardziej doświadczony zespół Waldemara Walkusza szybko jednak doszedł do głosu i coraz mocniej nacierał na bramkę przeciwnika. Kilka minut po stracie gola po płaskim podaniu Wojciecha Pięty piłkę przepuścił Robert Hirsz, a tuż nad bramką uderzył Michał Pietroń. W 26 min po podaniu Łukasza Pietronia w ,,uliczkę” do Roberta Hirsza był już remis. Popularny ,,Hiru” pokazał po raz kolejny, że takich sytuacji nie zwykł marnować. Do końca pierwszej części pomimo przewagi naszego zespołu nie udało się zdobyć gola. Podobnie było w drugiej części spotkania, choć okazji strzeleckich nie brakowało. W najciekawszych z nich w polu karnym APOEL-u faulowany był Dawid Ambroziak, lecz sędzia nie odgwizdał jedenastki. Dwie minuty przed końcem gry z piłką w polu karnym znalazł się Jakub Bojas, którego strzał został najpierw obroniony przez golkipera gospodarzy, ale dobitka naszego napastnika była już skuteczna.W ten sposób Drutex-Bytovia odniosła pierwszą wygraną na zgrupowaniu, lecz w grze naszej drużyny widać jeszcze sporo mankamentów.

- Okres przygotowawczy jaki pozostał jest krótki. Za trzy tygodnie rozpoczniemy rozgrywki ligowe, więc nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek zaniedbania podczas treningów – mówi Waldemar Walkusz, trener zespołu.

Obejrzyj także galerię zdjęć z wręczenia Bytowskich Oscarów Walkusza

APOEL U-21 NIKOZJA – DRUTEX-BYTOVIA 1:2 (1:1)
BRAMKI: 1:1 – R. Hirsz (26), 1:2 – J. Bojas (88)
DRUTEX-BYTOVIA: M. Gostomski – A. Wróblewski, Ł. Kowalski, M. Szałek, M. Szmidke, K. Gajtkowski, W. Pięta, Ł. Pietroń, M. Pietroń, J. Bojas, R. Hirsz
W drugiej połowie zagrał: M. Oszmaniec – P. Łapigrowski, M. Kołodziejski, T. Cierson, P. Tyburski, D. Ambroziak, J. Kaganek, M. Pietrzyk, A. Kobiella, M. Pakosz