Leszek Ginter i Radosław Jankowski z brązowymi medalami Mistrzostw Polski Młodzików

Radosław Janikowski na 3 miejscu
Radosław Janikowski na 3 miejscu materiały prasowe
Leszek Ginter z ULKS Talex Borzytuchom i Radosław Jankowski z Baszty Bytów zdobyli brązowe medale w Mistrzostwach Polski Młodzików w Radomiu.

Podczas Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego Leszek Ginter - podopieczny Romana Reszki biegł na 1000 metrów. W rankingu przed zawodami znajdował się na 3 miejscu. Bieg rozpoczął się w wolnym tempie, ale Ginter po 400 metrach i wyszedł na prowadzenie. Na metę dobiegł po 2:42:55. To życiowy sukces absolwenta Gimnazjum w Brzeźnie Szlacheckim, a obecnie ucznia ZSO w Bytowie. W zawodach debiutowała także Natalia Cuppa i Beata Topka, które również reprezentowały Talex Borzytuchom. Zawodniczkom trema dała się we znaki, przez co zajęły kolejno 10 i 21 miejsce.

Przeczytaj również o tym, jak Angelika Cichocka zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Frankofońskich

Radosław Jankowski natomiast pobiegł na dystansie 2000 metrów. Lekkoatleta uzyskał czas 4:48:76. Zawodnik uczy się obecnie w Gimnazjum nr 2 w Bytowie. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania, ponieważ zawody odbywały się w chłodnej aurze i przelotnych opadach deszczu.

O osiągnięciach Leszka Gintera i Radosława Janikowskiego przeczytasz również w piątkowym wydaniu Dziennika Powiatu Bytowskiego.