IV liga. Drutex-Bytovia II - Gryf 2009 1:1. Zwycięstwo stracili w ostatniej minucie

Marcin Rekowski
W 10. kolejce IV ligi piłkarze Drutex-Bytovii II zremisowali na własnym boisku z Gryfem 2009 Tczew. Chociaż gospodarze uchodzili za faworytów, to tuż przed końcem meczu do siatki Mateusza Oszmańca wpadła piłka, która przesądziła o końcowym wyniku.

Już w pierwszych minutach zawodnicy bytowskich rezerw pokazali, że zależy im na zwycięstwie. Podobnie piłkarze gości, którzy od samego początku atakowali strzałami z dystansu bramkę Mateusza Oszmańca.

Zaciętą i dynamiczną grę przerwał gwizdek sędziego, który podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z graczy Gryfa. Okazji nie wykorzystał Tomasz Cierson, i tak bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Krzysztof Paraficz, który wyprowadził zespół na prowadzenie.

Przeczytaj też o kontrowersyjnym meczu z Pomezanią
Niedługo później drugą żółtą kartkę zobaczył zawodnik gości, Andrzej Borys, który opuścił boisko.

Kiedy wydawało się, że zwycięstwo to już tylko kwestia minut, w 90 minucie strzał na bramkę gospodarzy z około 30 metrów oddał Oskar Holz, który uratował swój zespół od porażki.

Komentarz trenera w piątek 12.10 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.
Drutex-Bytovia II – Gryf 2009 Tczew 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 - K. Paraficz (53), 1:1 - O. Holz (90)

Drutex-Bytovia II: Oszmaniec, Król (46. M. Cybula), T. Cierson, J. Szałek, Ł. Chylewski (70. T. Piechowski), A. Kobiella, W. Kwasigroch (58. M. Śmigiel), M. Wiśniewski (58. B. Chojnacki), Ł. Kłos, K. Paraficz

Żółte kartki: A. Kobiela, T. Cierson