Drutex-Bytovia pokonała Nielbę Wągrowiec 3:0. To już szóste zwycięstwo

Karol Szymanowski
Kibice z fanklubu Drutex-Bytovii z pewnością pomogli w odniesieniu kolejnego zwycięstwa Marcin Pacyno
Piłkarze Drutex-Bytovii idą jak burza w drugoligowych rozgrywkach. Tym razem beniaminek nie dał szans Nielbie Wągrowiec pokonując 3:0 przeciwnika z dołu tabeli.

Bytowianie przeważali przez większość spotkania prezentując dojrzalszy futbol. Dzięki wygranej zespół Waldemara Walkusza awansował na pozycję wicelidera.

Zawodnicy Drutex-Bytovii od pierwszego gwizdka sędziego zdobyli przewagę. Szczególnie mogły podobać się wymiany piłki po lewej stronie boiska pomiędzy Kłosem a Piętą. Po dośrodkowaniu tego drugiego zawodnika w 15 min. piłka przeszła obrońców gości, a golkipera Nielby uprzedził Dawid Retlewski, który głową zdobył prowadzenie dla zespołu z Bytowa. Trzy minuty później ten sam zawodnik został świetnie wypuszczony w uliczkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Zespół z Wągrowca był bezradny wobec siły ofensywnej bytowskiej ekipy. Zawodnicy Walkusza nie chcieli poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu.

Przeczytaj także: Dramatyczny przebieg meczu i wygrana z Chojniczanką

W 28 min. po ostro bitej piłce przez Pięte z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Pufelski.

W drugiej odsłonie gry na boisku nadal rządzili bytowiacy. Kilkakrotnie przed szansą na hat-tricka stanął Retlewski, ale młodemu napastnikowi Drutex-Bytovii zabrakło zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych.

Dziesięć minut przed końcem na boisku zrobiło się luźniej, bo drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał gracz Nielby. Gospodarze wykorzystali to na dwie minuty przed końcem gry, kiedy zwycięstwo Bytovii przypieczętował świeżo wprowadzony na plac gry Nascimento.

Drutex -Bytovia Bytów – Nielba Wągrowiec 3:0 (2:0)
Bramki: Retlewski 15 i 18, Adivanio Nascimento 88.

Drutex-Bytovia: 1. Oszmaniec – 3. Wróbel, 6. J. Szałek, 16. M. Szałek, 19. Szmidke, 5. Pietrzyk, 18. Pufelski (22. Zejglic '63'), 9. Ambroziak (13. Adivanio Nascimento '87'), 2. Pięta, 11. Retlewski (30. Owedyk '89'), 29. Kłos (25. Ciemieniewski '83').

Nielba: 27. Wosicki – 2. Mikołajczak (14. Rojewski '85'), 3. Tomczak, 4. Ignasiński, 5. Poznański, 8. Wolkiewicz, 10. Figaszewski, 11. Bartkowiak (19. Wolter '67'), 13. Gryszczyński, 15. Klawiński (17. Spławski '51'), 18. Szczepaniak.

Żółte kartki: Retlewski, Pięta, Ambroziak (Bytovia) – Poznański (Nielba).

Czerwona kartka: Poznański (Nielba).

Autor zdjęć: Marcin Pacyno