Mateusz Węsierski
Drutex-Bytovia - MKS Kluczbork 2:2 (0:1). Jeden punkt cieszy, bo mogła być porażka Łukasz Boyke
Jest lepiej niż w ubiegłym tygodniu, gdy Drutex-Bytovia przegrała z Polonią Bytom, ale mogło być… jeszcze lepiej, bo piłkarze Pawła Janasa w sobotę zremisowali z MKS Kluczbork 2:2, a z pewnością bytowska drużyna chciałaby dopisać komplet 3 pkt.

Pierwsze 10 minut to nerwowe próby skutecznego ataku. Dopiero w 11 minucie Marcin Kajca próbował pokonać bramkarza gości. Bezskutecznie.

Jak się okazało, to plasująca się w połowie tabeli ekipa z Kluczborka pokazała „pazur”. Gola dla gości strzelił Jakub Legierski. Była to dobitka po udanej interwencji Mateusza Oszmańca.

W końcówce pierwszej połowy po razie próbowali zarówno goście, jak i gospodarze, ale wyniku nie udało się zmienić.

Paweł Janas postanowił w drugiej połowie zastąpić Janusza Surdykowskiego młodzieżowcem Michałem Marczakiem.

6 minut po rozpoczęciu gry sędzia dopatrzył się faulu na Wolkiewiczu. Faulowac miał Łukasz Wróbel, a rzut karny bezbłędnie wykorzystał Mateusz Arian.

Dwa gole przewagi podziałały mobilizująco na podopiecznych Janasa. Chwilę po straconym golu Łukasz Kowalski skierował głową do siatki piłkę podaną mu z rzutu rożnego przez Kajcę.

Kilka minut później Stefanowicz mógł doprowadzić do remisu, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 71 min. spudłował Marczak, ale jego błąd naprawił Wilczyński, który jak taran minął obronę MKS-u trafiając bezbłędnie do siatki.

Ostatni kwadrans to brutalna wersja futbolu z wieloma faulami, co w doliczonym czasie gry zakończyło się czerwoną kartką dla zawodnika gości.

W sobotę 9 listopada drużyna Pawła Janasa może się zrehabilitować. O godz. 13.00 grają z drugoligowymi debiutantami w Zielonej Górze.

Dokładna relacja z meczu z komentarzami w poniedziałek 4.11 w Dzienniku Bałtyckim.

Drutex-Bytovia – MKS Kluczbork 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Legierski (23), 0:2 Arian - k. (52), 1:2 Kowalski (54), 2:2 Wilczyński (74)

Drutex-Bytovia: Oszmaniec – Wróblewski, Wróbel, Kowalski, Wilczyński (ż.k.), Stefanowicz, Pięta, Kajca (78 Daniel), Balogun (58 Cesarek), Hirsz (ż.k.), Surdykowski (46 Marczak)

MKS Kluczbork: Skrzyniarz - Bzdęga, Ganowicz (cz.k.), Gierak (ż.k.), Orłowicz, Hober (ż.k.), Arian, Niziołek, Kojder (ż.k.), Wolkiewicz (87 Kumiec), Legierski (80 Kwaśniewski ż.k.)

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)