Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1:1. Spotkanie szóstej kolejki spotkań II ligi zachodniej

Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1:1
Drutex-Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 1:1 Ł.Boyke
Drutex-Bytovia Bytów zremisowała przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 1:1. Zawodnicy Pawła Janasa zagrali bez Brazylijczyka Daniela da Silvy, który musiał pauzować za czerwoną kartkę

Drutex-Bytovia Bytów podzieliła się punktami po zaciętym pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec przed własną publicznością. W wyjściowej jedenastce zabrakło Łukasza Pietronia, który nie doszedł jeszcze do pełni sił oraz Brazylijczyka Daniela da Silvy, który po tym jak dostał czerwoną kartkę w Wałbrzychu, musiał pauzować.

Wydawało się jednak, że zespół Pawła Janasa poradzi sobie doskonale bez tych dwóch graczy, bo już w 4 minucie meczu padła pierwsza bramka dla miejscowych. Zdobył ją Janusz Surdykowski, który nie miał większego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Gol zadziałał jak przysłowiowy wiatr w skrzydła, bo czarno-biało-czerwoni chociaż prowadzili, to rzucili się do ataku. Wyśmienitą okazję do podwyższenia wyniku miał Marcin Kajca, który w 27 minucie nie wykorzystał wrzutki i głową skierował piłkę wprost w ręce bramkarza przyjezdnych. 2 minuty później po szybkiej kontrze wynik wyrównuje Tumicz. Po przerwie na boisku dominowali przyjezdni. Wraz z upływem czasu gra nabierała tempa, bo gospodarzom zależało na zdobyciu prowadzenia. Pomimo trzech doliczonych przez arbitra minut, żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku.

Przeczytaj również o tym, jak zespół Drutex-Bytovii Bytów pierwszy raz w tym sezonie zaprezentował się w zupełnie nowym składzie

Bytovia Bytów: Sobański – Benkowski, Wilczyński, Wróbel, Wróblewski – Pięta (89. Kryszak), Pietroń, Kajca (58. Michalski), Stefanowicz – Surdykowski, Hirsz

Zagłębie Sosnowiec: Wieczorek – Ninković, Kursa, Sadowski (77. Szatan), Jankowski, Grzesik, Jarczyk, Tylec, Grube, Matusiak, Tumicz (74. Domański)

Kartki: 68. Stefanowicz (BTW), 79. Pięta (BTW), 88. Wróblewski (BTW) – 43. Tumicz (SOS)

Bramki: 4. Surdykowski – 29. Tumicz

Komentarz trenera Drutex-Bytovii Bytów Pawła Janasa przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego. Szczegółową relację z meczu 6.09 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.