Drutex-Bytovia Bytów - Raków Częstochowa 3:0. Zespół Pawła Janasa zdobył komplet punktów

Marcin Pacyno
Dwie bramki Janusza Surdykowskiego i jedna Roberta Hirsza dały pewne zwycięstwo Drutex Bytovi Bytów w ostatnim meczu rundy jesiennej drugiej ligi. Wynik 3 do 0 dał także awans zespołowi z Bytowa na 4 miejsce w tabeli. Za tydzień ostatni mecz, który będzie już zaliczany do rundy wiosennej.

Ostatni mecz rundy jesiennej przyniósł prowadzenie Drutex-Bytovii Bytów już w 22 minucie pierwszej połowy. Gola strzelił Janusz Surdykowski. Tę część spotkania Bytowiacy kończyli w osłabieniu, gdyż w 42 minucie czerwoną kartkę zobaczył Maciej Stefanowicz i Bytowiacy do szatni schodzili w dziesiątkę.

- To spowodowało, że stało się trochę nerwowo, ale dziękuję chłopakom za to, że mądrze skończyli tą połowę - mówi Paweł Janas, trener Bytowiaków.

Druga połowa to walka nerwów. Raków Częstochowa pobudzony przewagą liczebną na boisku ruszył ostro do ataku. Bytowiacy z Mateuszem Oszmańcem w bramce bronili wyniku odpierając ataki przeciwników w polu bramkowym. Sytuacja zmieniła się w 74 minucie. Wtedy czerwoną kartkę po faulu na Wojciechu Pięcie zobaczył Damian Bartek.

- Był to cwanie wymuszony faul - mówił podczas konferencji trener Rakowa Jerzy Brzęczek.

Po tej sytuacji zespół gości trochę się pogubił czego efektem była strata kolejnej bramki strzelonej w 72 minucie, ponownie przez Surdykowskiego, który został sam na sam z bramkarzem Częstochowy. Kropkę nad i postawił w 86 minucie Robert Hirsz.

Trzy punkty dopisane do dorobku Bytowiaków dają im aktualnie czwarte miejsce w tabeli rozgrywek.

Przeczytaj również o wygranej Drutex-Bytovii z KS Polkowice

Szczegółową relację z meczu przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego.