Drutex-Bytovia Bytów - KS Polkowice 2:0. Bramki zdobyli Wojciech Pięta i Mariusz Kryszak

Drutex-Bytovia Bytów - KS Polkowice 2:0
Drutex-Bytovia Bytów - KS Polkowice 2:0 Ł.Boyke
W ramach 13 kolejki spotkań II ligi Drutex-Bytovia Bytów zdobyła komplet punktów. Zespół Pawła Janasa już na czwartej pozycji w tabeli

Faworytem tego spotkania od początku była drużyna miejscowych. Czarno-biało-czerwoni zapowiedzieli, że po ostatniej wygranej w Głogowie, pójdą za ciosem i słowa dotrzymali. Pierwszą idealną okazję do zdobycia bramki gospodarze mieli już w 3 minucie spotkania, jednak w bramce bardzo dobrze spisał się golkiper przyjezdnych. Dwie minuty później piłkę do siatki zawodników w białych koszulkach próbował też wbić Marczak, jednak ta przeleciała tuż obok słupka.

Drugą połowę meczu oba zespoły zaczęły od zmian. Na boisku pojawił się m.in. Marcin Kajca. 10 minut po wejściu tego zawodnika na murawę czarno-biało-czerwoni wbili piłkę do bramki gości. Sędzia boczny dopatrzył się jednak spalonego. W 66 minucie zespół byłego selekcjonera reprezentacji Polski wyszedł na prowadzenie, a upragnioną bramkę strzelił Wojciech Pięta. W 86 minucie wynik ustalił Mariusz Kryszak. Pomimo doliczonej przez arbitra minuty, przyjezdnym nie udało się zdobyć honorowej bramki.

Kolejny mecz Drutex-Bytovia Bytów zagra z Polonią Bytom na wyjeździe.

Relację z meczu i komentarz trenera Pawła Janasa przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego.

Bytovia Bytów: Oszmaniec – Wróblewski, Wróbel, Kowalski, Wilczyński – Pietroń, Pięta (80. Kryszak (ż.k.)), Marczak (76. Stefanowicz), Balogun (45. Kajca), Michalski – Surdykowski.

KS Polkowice: Primel – Darda, Wacławczyk, Szewczyk (87. Kochman), Fryzowicz, Famulski (81. Sołtyński), Garyga, Ałdaś, Bancewicz (74. Maciejak), Karmelita (ż.k.) (45. Żmija), Bryła.

Sędzia: Damian Skórka (Koszalin)

Przeczytaj również o tym, jak Chrobry Głogów przegrał z Drutex-Bytovią Bytów w ostatniej kolejce spotkań