Bytovia zaczęła od zwycięstwa

Mateusz Węsierski
Ten faul Dawid Ambroziak zamienił na pierwszą bramkę
Ten faul Dawid Ambroziak zamienił na pierwszą bramkę Mateusz Węsierski
Lepszej inauguracji nowego sezonu II ligi (grupa zachodnia) piłkarze trenera Waldemara Walkusza nie mogli sobie wymarzyć. U siebie, na odnowionym stadionie, zdobyli trzy punkty wygrywając z Górnikiem Wałbrzych 2:1.

Drutex-Bytovia rozpoczęła sobotnie spotkanie od mocnego strzału Wojciecha Pięty, któremu nie udało się pokonać bramkarza gości Damiana Jaroszewskiego. Po kilku innych, niewykorzystanych szansach kolejna pojawiła się w 32 minucie po faulu na Dawidzie Ambroziaku. Sędzia podyktował rzut karny i sam poszkodowany bezbłędnie go wykorzystał.

Trzy minuty po wznowieniu gry Daniel Zinke strzałem z dystansu pokonał Macieja Gostomskiego. Wygraną przyniosła akcja po faulu na Brazylijczyku - Uelderze Barbosie. Z 25 metra celnie uderzył Michał Pietroń, dając gospodarzom zwycięstwo.

Drutex-Bytovia - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dawid Ambroziak (32-karny), 1:1 Daniel Zinke (48), 2:1 Michał Pietroń (64)

Drutex-Bytovia: Gostomski - Kowalski, Wróbel, Łapigrowski, Wróblewski, Kaganek (63 Szmidke), Kajca, Pietroń (77 Pytlak), Ambroziak (61 Barbosa), Pięta, Hirsz

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - G. Michalak, Orzech, Wojtarowicz, D. Michalak, Radziemski (86 Polak), Morawski, Wepa, Matuszak (79 Sobczyk), Moszyk, Zinke

Sędziował: T. Marciniak