Złota Angelika na 800 metrów

cino
Angelika Cichocka zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w biegu na dystansie 800 metrów. W rozgrywanych w Bielsku Białej Mistrzostwach Polski nie pozostawiła złudzeń kto jest najlepeszy na tym dystansie w tym roku w kraju. W niedzielę będzie walczyła o medal w biegu na 1500 metrów.

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce które są już 88 w historii rozpoczęły się w piątek. W tym dniu odbyły się eliminacje biegu na dystansie 800 metrów. W nich zawodniczka Talexu Borzytuchom była najlepsza. Do sobotniego finału stanęła jako faworytka biegu. Niestety w tym dniu nie było warunków do szybkiego biegania. A mimo to pierwsze półtora okrążenia było mocne. - Zawodniczki miały czas 1,29 min, a więc bardzo szybkie tempo mimo lekkiego wiatru i ciężkich warunków atmosferycznych gdyż było bardzo parno - mówi Jarosław Ścigała, trener Cichockiej. - Jednak ostatnie 200 metrów, które Angelika z całej stawki pokonała najszybciej było wolne bo czas na mecie 2,01,71 min mimo, że jest najlepszym rezultatem Cichockiej w tym roku nie jest bardzo dobrym rezultatem - dodaje trener. Czas na mecie pokazuje, że ostatnie 200 metrów biegaczki pokonały w czasie niemal 32,7 sekund. To wskazuje, że były bardzo trudne warunki na tej końcówce. Angelika w niedzielę po godzinie 15 będzie walczyła o medal na dystansie 1500 metrów, który jest jej koronnym dystansem.
O tym jak poszło biegaczce Talexu w tym biegu przeczytają państwo w poniedziałkowym 18.06. wydaniu Dziennika Bałtyckiego i piątkowym 22.06. wydaniu Dziennika Powiatu Bytowskiego.