Zespół Waldemara Walkusza kończy pierwszy sezon w II lidze na świetnym, trzecim miejscu

Marcin Pacyno
Michał Szałek przyczynił się do zdobycia samobójczego gola na niekorzyść Chrobrego Archiwum
Jeden punkcik, który nie zmienia pozycji Drutex-Bytovii w tabeli II ligi - to ostatnie osiągnięcie zespołu Waldemara Walkusza. Na wyjeździe zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów... nie strzelając żadnego gola. Przeciwnicy samodzielnie zrobili wyrównanie dla gości z Pomorza zaliczając "samobója".

W sumie na boisku padły aż cztery bramki, ale dwóch nie uznano. Wszystkie trafione w drugiej połowie. Pierwsza była zdecydowanie nudna. W 59 minucie, po błędzie Michała Szalka, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 69 minucie podarowali Drutex-Bytovii gola po akcji wypracowanej przez gości. Wojciech Pięta wykonywał rzut wolny. Po dośrodkowaniu z około 35 metrów piłka poszybowała na głowę Michała Szałka. Ten skierował ją w stronę bramki, ale piłka uderzyła w zawodnika gospodarzy, odbiła się i wpadła do bramki.

Przeczytaj też o porażce 1:6 z Calisią Kalisz

Zespół z Bytowa debiutancki występ w drugiej lidze kończy na bardzo dobrym, trzecim miejscu tuż za strefą awansu. Spotkanie w Głogowie było zwieńczeniem dobrego sezonu, w którym Drutex-Bytovia zaprezentowała się jako czarny koń II ligi.

Komentarze po zakończeniu drugoligowych zmagań w piątek 1 czerwca w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.