Zawodnicy UKS „Dwójka” Bytów z sześcioma medalami, w tym jednym złotym

Maria Sowisło
Sześć medali z V Otwartych Mistrzostw Słupska w Badmintonie przywieźli do Bytowa zawodnicy UKS „Dwójka Bytów. Złoto wywalczyła Michalina Kurowska.

V Otwarte Mistrzostwa Słupska w badmintonie dla dzieci i amatorów badmintona zgromadziły 55 zawodników, w tym 11 z UKS „Dwójka” Bytów. Bytowianom do kolekcji przybyło w sumie sześć medali - złoty, trzy srebrne i dwa brązowe.

W najmłodszej grupie wiekowej U11 (dla zawodników do 11 lat) zagrała najmłodsza bytowska badmintonistka i utalentowana Michalina Kurkowska, która bez problemów pokonała swoje dwie rywalki ze Słupska, zdobywając złoty medal.

W kategorii również U11, ale chłopców wystartowało 9 zawodników w tym trzech z Bytowa. Najlepiej spisał się Szymon Sylka, który wygrał dwa pojedynki w swojej grupie eliminacyjnej i, mając wolny los w półfinale jako zawodnik rozstawiony z nr 1 w tym turnieju, zagrał w finale z zawodnikiem z MKS Lednik Miastko Hubertem Grubą. Zawodnik z Miastka był niestety silniejszy fizycznie od bytowiaka, co w tym wieku bardzo dużo znaczy i niestety Szymon Sylka przegrał w finale w dwóch setach 10:21 i 12:21, zdobywając srebrny krążek.

Drugi i trzeci srebrny medal zdobyła dla Bytowa Aleksandra Treder w grze pojedynczej dziewcząt i podwójnej dziewcząt (open), grając w parze z Anną Lange z KS Badminton School Gdynia.

W kategorii Open mężczyzn wystartował w grze pojedynczej Sebastian Saldat, który chciał sprawdzić się z mocniejszymi i starszymi zawodnikami przed zbliżającymi się dla niego Indywidualnymi Mistrzostwami Polski. W swojej grupie eliminacyjnej przegrał oba pojedynki, ale po bardzo wyrównanej walce.

- Zapewne te dwa pojedynki były dobrą jednostką treningową dla Sebastiana, który za tydzień będzie miał najważniejszy turniej w sezonie w Piotrkowie Trybunalskim (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych)

– mówi trener UKS „Dwójka” Bytów Jerzy Saldat.

W grze podwójnej dziewcząt w kategorii Open brązowy medal zdobyły Natalia Kosmacińska z klubową partnerką Magdaleną Krüger.

Miłą niespodziankę w tym dniu i turnieju sprawili bytowscy miłośnicy badmintona Krzysztof Treder i Stanisław Duda, którzy w kategorii „Amatorskie Debelki” wywalczyli brązowe medale.

Tym samym badmintoniści z Bytowa praktycznie zakończyli swój sezon, jedynie pozostały do rozegrania Mistrzostwa Polski juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 26-29 czerwca br., w których swój udział będą mieli zawodnicy Paweł Szach i Sebastian Saldat z UKS „Dwójka” Bytów.

- Od września rozpoczyna się nowy sezon badmintonowy i miejmy nadzieję, że bez przeszkód spowodowanych przez pandemię Covid-19. Klub UKS „Dwójka” Bytów planuje w październiku zorganizować dwa turnieje Krajowy Turniej dla zawodników z licencją PZBad. oraz dla amatorów badmintona