Zapaśnicy z Miastka w Gdańsku wywalczyli po dwa złote i brązowe medale oraz jeden srebrny

Maria Sowisło
W Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Młodzików i Minizapasy o „Błękitną Wstęgę Bałtyku”. W zawodach startowało łącznie 86 zawodników z 10 klubów.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało siedmiu zawodników i jedna zawodniczka.
Najlepiej zawalczyli Tola Rudnik i Alex Ruszczyk.
W minizapasach Tola Rudnik zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 26 kg. W finale pokonała Jakuba Tredera (Cartusia Kartuzy) przez położenie na łopatki. W tej samej kategorii wagowej trzecie miejsce zajął Szymon Kozłowski.

Miejsca pozostałych zawodników ZKS Miastko:
Antonii Petrończak (32 kg) - 5 miejsce
Leon Brodziński (35 kg) – 5 miejsce
Dawid Wiktorczyk (32 kg) - 7 miejsce

W młodzikach (do lat 14) Alex Ruszczyk zdobył złoty medal. W walce finałowej pokonał Krzysztofa Kulika (Żuławy Nowy Dwór Gdański) przez położenie na łopatki. Srebrny medal z kolei wywalczył Leon Rudnik w kategorii wagowej do 38 kg. W finale przegrał z Michałem Andriejewem (Granica Gdańsk) przez położenie na łopatki. Brązowy medal wywalczył Sebastian Tandecki w kategorii wagowej do 41 kg.
W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko był piąty. - Wszyscy moi zawodnicy walczyli dobrze, na miarę swoich możliwości. W szczególności na wyróżnienie zasługuje najmłodszy uczestnik zawodów 6-letni Szymon Kozłowski. Wygrał on dwie walki na punkty ze swoimi starszymi od siebie o dwa lata przeciwnikami – mówi trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.