Zapaśnicy z Miastka przywieźli z Kartuz medale – jeden złoty i trzy srebrne

Maria Sowisło
W Kartuzach odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Młodzików i Mini Zapasy o Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 71 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 3 zawodników i 1 zawodniczka. Wszyscy wywalczyli medale w swoich kategoriach wagowych.
W mini zapasach złoty medal (do lat 11) wywalczyła Tola Rudnik w kategorii wagowej do 26 kg. Co ciekawe, Tola walczyła z chłopcami wygrywając trzy walki. W tej samej grupie wiekowej srebrny medal wywalczył Antonii Synak w kategorii wagowej do 32 kg. W grupie wiekowej młodzików (do lat 14) miasteccy zapaśnicy wywalczyli dwa srebrne medale: Leon Rudnik w kategorii wagowej do 38 kg i Sebastian Tandecki w kategorii wagowej do 41 kg. - Wszyscy walczyli bardzo ambitnie. W wyższej kategorii wagowej wystąpił Leon Rudnik. W walce finałowej przegrał z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików Michałem Andriejewem (Granica Gdańsk). Zarówno Antonii Synak jak i Sebastian Tandecki byli bardzo blisko zwycięstwa w swoich kategoriach wagowych. W finale mieli bardzo dobry początek walk, natomiast końcówka należała do ich przeciwników – relacjonuje trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.
Równolegle do zawodów w Kartuzach odbywały się w Warszawie Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Piotr Zabłocki w kategorii wagowej do 87 kg. Wywalczył srebrny medal. Duże brawa dla Piotrka!
W walce finałowej uległ nieznacznie na punkty zawodnikowi AZS AWF Warszawa Iwanowi Nylypiukowi 4:5. Piotrek razem z zawodnikiem z Warszawy będą rywalizować o uczestnictwo w przyszłorocznej Uniwersjadzie.

Zapaśnicy z Miastka świętują 35 urodziny (FOTO)