Zapaśnicy z Miastka przywieźli worek medali. Największy podziw dla Leona Brodzińskiego

Maria Sowisło
Udostępnij:
Trzy złote i cztery brązowe medale z Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Młodzików w Żukowie przywieźli do Miastka zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko.

Żukowo było miejscem rozgrywania Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego Młodzików. Był to też XXVI Memoriał im. H. Boreckiego i E. Wojdy. Głównym organizatorem zawodów był Andrzej Wroński (dwukrotny mistrz Olimpijski), który pierwsze treningi rozpoczął na macie w Morenie Żukowo razem z Kazimierzem Wanke. Ich trenerem był Henryk Borecki. W zawodach uczestniczyło 94 zawodników z 9 klubów.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 7 zawodników i 1 zawodniczka. Pierwsze miejsca w młodzikach (do lat 14) wywalczyli Leon Rudnik w kategorii wagowej do 35 kg oraz Alex Ruszczyk w wadze do 75 kg. W grupie wiekowej minizapasy (do lat 11) pierwsze miejsce wywalczył Leon Brodziński w kategorii wagowej do 35 kg.

- Na szczególne wyróżnienie zasługuje 8-letni Leon Brodziński, który walczył ze starszymi od siebie zawodnikami. Wygrywał z nimi zarówno wysoko na punkty jak i przez położenie na łopatki. w jego wadze startowało 12 zawodników

– chwali trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

Trzecie miejsca wywalczyli: Szymon Kozłowski (26 kg), Tola Rudnik (29 kg), Antonii Petrończak (32 kg) i Antonii Synak (35 kg). Piąte miejsce wywalczył Dawid Wiktorczyk w wadze do 35 kg. Tola Rudnik otrzymała dodatkową nagrodę dla najlepszej zawodniczki. Najmłodszy z miasteckiej ekipy był Szymek Kozłowski, który walczył dzielnie, wygrywając dwie walki.

Australian Open nie dla Djokovicia, jakie szanse mają Polacy?