Zakończyły się 78 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, które zorganizowano w Bytowie

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Bytowie
Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Bytowie Łukasz Boyke
Na trudnej trasie w dwudniowych zawodach rywalizowało ponad 130 kolarzy w różnych kategoriach. Pogoda skutecznie utrudniała przeprowadzenie zawodów.

W pierwszym dniu rywalizacji, na błotnistej trasie ścigały się ekipy w młodszych kategoriach wiekowych i mastersi. W kategorii junior młodszy Mistrzem Polski na 2015 roku został Wojciech Cieniuch z GK Piast Szczecin, natomiast w mastersach druga lokatę zajął Edward Natkaniec z MKS Baszty Bytów. Tego samego dnia w kat. masters kobiety open zwyciężyła Elżbieta Reca z MKS Baszty Bytów, a tuż za nią linie mety przejechała zawodniczka Belty Team Gdańsk Beata Lorkowska. W juniorach młodszych na 10 miejscu finiszował Jan Suszko z Baszty Bytów. Panowie w kat. masters MM mieli do pokonania o jedno okrążenie więcej a zwyciężył Edmund Grabowski z Naftokoru Gdańsk.

Przeczytaj również o Skandia Maraton Lang Team w Bytowie

Drugiego dnia obyło się bez niespodzianek faworyci zwyciężali w swych kategoriach. Elita Andrzej Kaiser był czwarty, również na tej pozycji przyjechał Kamil Małecki obecnie reprezentant CCC, Zosia Rzeszutek z MKS Baszty Bytów zajęła to najgorsze miejsce wśród sportowców czwarte.

Więcej o 78 Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym w Bytowie przeczytasz 16.01 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.