V liga. Pogoń Lębork nie dała szans Startowi Miastko, a Diament przegrał na własne życzenie

Mateusz Węsierski
Sobotni mecz z Jantarem Ustka jest dla Startu nie lada wyzwaniem
Sobotni mecz z Jantarem Ustka jest dla Startu nie lada wyzwaniem Mateusz Zarychta
Po serii porażek była wygrana, ale teraz Start Miastko wrócił na drogę fatalnej passy przegrywając w Lęborku z Pogonią 3:1. Wszystkie trzy bramki wpadły w pierwszej połowie. Trener mówi, że jego drużyna „za bardzo się otworzyła”.

- Zawodnicy nie wykonali założeń taktycznych. Mieli grać w obronie bez odkrywania się. Wyszli za wysoko i po trzech kontrach było 3:0 - opowiada Mateusz Felke.

Pogoń strzelała kolejne gole w 8, 16 i 23 minucie. Kontaktową bramkę udało się wbić w 31.

Przeczytaj też relację z poprzedniej kolejki
Nie powiodło się też Diamentowi Trzebielino, który – prowadząc – przegrał jakby na własne życzenie tracą bramki po stałych fragmentach gry. W efekcie Swe Pol Link Bruskowo Wielkie wróciło z Trzebielina z trzema punktami, z wynikiem 3:2.

Pogoń Lębork - Start Miastko 3:1 (3:1)Bramki: 1:0 Stankiewicz (8), 2:0 Ilanz (16), 3:0 Morawski (23), 3:1 Ciemniewski (31)
Pogoń: Skrzypczak - Kołucki, Jasiński (k.), Kozakiewicz, Haraszczuk (66 Krajnik) - Witkowski, Kalamaszek, Morawski - Stankiewicz, Ilanz, J. Żmudzki (73 Bach)
Start: Dobrowolski - Śliżewski, Goman, Świąder, Miastkowski (85 Mrugała) - R. Breszka (70 Gostomski), Kapica (80 Wolski), Szuta, Ciemniewski, Ł. Mostowski, Mirączka (46 Różański)

Diament Trzebielino - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 2:3 (2:1)Bramki: 1:0 – Jadłowski (13), 2:0 – Jadłowski (18), 2:1 – Luzak (29), 2:2 - Luzak (55), 2:3 – Luzak (58)
Diament: Nowik - Rapita, Narloch (ż.k.), Grzybek, Reclaw - Tęsny (77 Kępa), M. Grzybek, Żukowski, Itrych (cz.k.), Bronka (56 Przybylski) - Jadłowski

Szczegółowa relacja z obu spotkań w piątek 2.11 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.