18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

UKS "Dwójka" Bytów zorganizował turniej o kryształową lotkę. Przyglądała się Kamila Augustyn

Mateusz Węsierski
UKS "Dwójka" Bytów i turniej z olimpijką
UKS "Dwójka" Bytów i turniej z olimpijką UKS Dwójka Bytów
Kryształowa lotka była trofeum, które zdobyć można było podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Bytowie. Zawody zorganizował miejscowy klub UKS „Dwójka” Bytów.

W bytowskiej Szkole Podstawowej nr 2 walczyli reprezentanci 8 klubów: KSR Wolant Łódź, SLKS Tramp Orneta, MMKS Gdańsk, UKS Kometa Sianów, UKSOSIR Badminton Sławno, MKB Lednik Miastko, ZKB Maced Polanów i gospodarze z UKS "Dwójka" Bytów.

Ci ostatni w dwóch kategoriach - junior młodszy i młodzik młodszy - stawali 10-krotnie na podium, w tym 6 razy na najwyższym stopniu.

Poza konkursem głównym odbył się też mały turniej dla „żaków” z klas I-III, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Krzysztof Bibik z KSR Wolant Łódź, ale pozostałe miejsca zdobyli już bytowiacy – drugie Paweł Szach, a trzecie Sebastian Saldat, Janek Kurkowski i Hubert Reduchowski.

- Ta kategoria była bardzo mocno dopingowana przez rodziców i dostarczyła wiele emocji nie tylko zawodnikom, ale rodzicom, którzy przezywali każde uderzenie syna w lotkę - zauważa trener Jerzy Saldat.

W turnieju młodzików młodszych bezkonkurencyjne były miejscowe zawodniczki. Anna Duda, Laura Bujak i Klaudia Peplińska zdominowały podium. W finale spotkały się Anna Duda z Laurą Bujak - obecnie w Polsce numery 1 i 2. Wygrała Anna Duda 21:17 i 23:21. Zaś w grze podwójnej obie bytowskie pary dotarły do finału. Anna Duda z Laurą Bujak pokonały Olę Sieprawska z Klaudią Peplińską 21:15, 21:16.

W kategorii juniorek młodszych Aneta Niklas triumfowała trzykrotnie. W grze pojedynczej wygrała wszystkie cztery mecze zajmując pierwsze miejsce. Następnie wspólnie z Kornelią Kowalczyk z Sianowa pokonały dziewczęta ze Sławna. Aneta zagrała jeszcze w trzeciej grze mieszanej wspólnie z Robertem Cybulskim z Miastka. Ta para pokonała Paulę Roman ze Sławna i Nikodema Ratkowskiego z Polanowa.

- Myślę, że turniej był udany pod każdym względem, a dla nas tym bardziej, bo zdobyliśmy bardzo wysokie miejsca i dużo punktów do klasyfikacji PZBad. - ocenia trener i organizator turnieju Jerzy Saldat.

Zmagania zawodniczek i zawodników oglądała trzykrotna olimpijka Kamila Augustyn.

- Bardzo wysoko oceniam organizację i poziom zawodów. Należy się cieszyć, że badminton w Bytowie mocno się rozwija - skomentowała.

O turnieju czytaj też w piątek 14.03 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.