Tygodniowy przegląd prasy (Bytów, 15.03-21.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Bytowa

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bytowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bytowa czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bytowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO - 22.03.2020]”?

Przegląd tygodnia Bytów od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO - 22.03.2020]

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Jak podaje WHO, teraz to w Europie jest epicentrum, jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa. Możemy się jednak chronić przed zakażeniem - przede wszystkim należy często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem. Dodatkowo można używać płynów i żeli odkażających, przydatnych zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Jak zrobić taki płyn dezynfekujący samodzielnie? Zobaczcie, jaką recepturę podaje WHO, Światowa Organizacja Zdrowia.

📢 Stan epidemii w Polsce. Lekcje zawieszone do świąt wielkanocnych! Dodatkowe kary w walce z koronawirusem. Jakie ograniczenia? [20.03.2020]

Stan epidemii w Polsce. Premier: Wprowadzamy stan epidemii, lekcje w szkołach będą wstrzymane do Świąt Wielkanocnych. Jakie zasady jeszcze obowiązują? Zasięg zakażeń koronawirusem w Polsce coraz większy. "To nie jest przerwa wakacyjna. To przerwa, która ma pomóc opanować rozprzestrzenianie się wirusa" - powiedział minister edukacji.

📢 #zarażamydobrem, czyli cała Polska pomaga. Najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Szyją maseczki dla szpitali, ustawiają wodę przy drodze dla kierowców czekających na granicy, robią zakupy dla seniorów, wyprowadzają psy, a nawet piją piwo, żeby się nie zmarnowało - tak Polacy pomagają sobie w czasie kwarantanny i walki z koronawirusem. To już prawdziwa pandemia dobra. Oto najciekawsze akcje.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Bytów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bytowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Buksa i Pestka, czyli najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie [RANKING]

Przepis o młodzieżowcu w PKO Ekstraklasie istnieje od bieżącego sezonu. W każdym meczu drużyny muszą wystawić przynajmniej po jednym zawodniku z rocznika 1998 lub młodszych (w Lechu Poznań jest ich zazwyczaj więcej, bo taką strategię przyjął klub). Gdyby młodzieżowca zabrakło na boisku to dana drużyna zostałaby ukarana walkowerem.

Otwarcie na młodzieżowców już przyniosło pożądany efekt. Gra ich więcej i ich wysiłek ma większe przełożenie na wyniki. Część klubów zarabia na nich także poważne pieniądze, czego przykładem są Radosław Majecki (ogólny rekord sprzedaży) czy Bartosz Slisz (rekord sprzedaży wewnątrz ligi).

Idąc tym tropem pozwoliliśmy stworzyć sobie ranking młodzieżowców w każdym klubie. Zobaczcie, kto jest numerem 1 i czy ma realne szanse na zrobienie poważnej kariery.

📢 Bytowscy radni za swoje diety kupili potrzebny do walki z koronawirusem sprzęt. Apelują do innych samorządowców (zdjęcia)

Radni z powiatu bytowskiego dołączyli do akcji pomocy służbom medycznym w walce z koronawirusem. Za swoje diety kupili niezbędny sprzęt.

📢 Nasza Czytelniczka z Miastka apeluje: Szanujcie ekspedientki

Do incydentu w markecie przy ulicy Dworcowej w Miastku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych. Nasza Czytelniczka jest oburzona klientami.

📢 Panie z Miastka i Bytowa zaczęły szyć maseczki dla miejscowych szpitali

Większość z nich nie pracuje w zawodzie krawcowej, ale mają w domach maszyny do szycia i przede wszystkim chęci. Panie z Miastka i okolic ruszyły z produkcją maseczek. Na Facebooku stworzyły grupę „Szyjemy maseczki dla szpitala w Miastku”, skąd można czerpać wzory i przekazywać materiały.

📢 10 sposobów na zwiększenie efektywności pracy zdalnej

Koronawirus postawił miliony pracowników przed koniecznością pracy zdalnej. Wiele osób dosłownie z dnia na dzień musiało przestawić się na home office. Podpowiadamy, jak zorganizować pracę zdalną, aby przynosiła pożądane efekty.

📢 Wypadek na drodze krajowej nr 20 tuż za Miłocicami. Nie ma ofiar (zdjęcia+video)

Wypadek na drodze krajowej nr 20 między Miastkiem a Białym Borem. Ruch odbywa się wahadłowo.

📢 Angelika Cichocka, biegaczka SKLA Sopot: Nie nudzę się podczas kwarantanny. Jest jak na obozie treningowym, kiedy żyję jak asceta

Początek roku 2020 jest wyjątkowo wyboisty dla Angeliki Cichockiej, biegaczki SKLA Sopot, specjalizującej się w biegach na 800 i 1500 metrów. Drobny błąd zadecydował o tym, że nie została halową mistrzynią Polski na 1500 metrów. W skutek braku porozumienia na linii PZLA - Tomasz Lewandowski musiała rozstać się z tym drugim. Wychodziła na prostą po długotrwałej pauzie spowodowanej kontuzją, kiedy w Europie rozszalała się pandemia koronawirusa. Teraz trenuje na domowej kwarantannie, licząc że spośród wielu imprez także igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone na rok 2021.

📢 Automobilklub Bytowski dołączył do akcji walki z koronawirusem. Przekazali sprzęt szpitalowi w Bytowie (zdjęcia)

Z całej Polski, także z Bytowa, płyną prośby o pomoc w zabezpieczeniu zespołów medycznych w środki ochrony osobistej. Obojętni nie pozostali członkowie Automobilklubu Bytowskiego. Wszystko po to, by wspólnie walczyć z pandemią koronawirusa.

📢 Ceny paliw spadają. "To sytuacja bez precedensu"

Ceny paliw będą spadać, pod koniec miesiąca w niektórych lokalizacjach mogą być niższe niż 4 zł – przewidują eksperci. Powodem jest nie tylko spadek popytu – w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, ale także zawirowania na rynkach światowych.

📢 Szpital w Bytowie, jak inne placówki, potrzebuje maseczek, płynów, odzieży... Zapasy się kurczą

Szpital w Bytowie jest przygotowany na przyjęcie zarażonych koronawirusem, ale brakuje środków ochrony osobistej, płynów dezynfekcyjnych… - By być stale w gotowości poszukujemy ich na wszystkie możliwe sposoby na rynku – mówi rzecznik prasowy bytowskiego szpitala Ewa Czechowska.

📢 Przez koronawirusa pensje będą niższe? "To korzystniejsze niż upadłość i bezrobocie". Koronawirus zagraża naszym portfelom? [19.03]

Przez koronawirusa pensje będą niższe? Narodowy Bank Polski mówi otwarcie - epidemia koronawirusa stanowi nie tylko zagrożenie dla zdrowia publicznego, ale także dla polskiej gospodarki. Aby uniknąć najgorszego scenariusza, już teraz należy podejmować stanowcze kroki. Jedną z propozycji NBP jest to, aby w uzasadnionych przypadkach obniżyć wynagrodzenie. Jak podkreślają przedstawiciele NBP - "Tego typu rozwiązanie jest z pewnością korzystniejsze niż upadłość i bezrobocie." Koronawirus zagraża naszym portfelom?

📢 Bytowska firma Drutex włącza się do akcji walki z koronawirusem i przekazuje milion złotych

Pół miliona złotych dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gruźlicy w Gdańsku i tyle samo pieniędzy na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdyni i szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie. To prezent bytowskiej firmy Drutex, która włącza się do walki z koronawirusem. A to nie wszystko.

📢 Tak pracownicy pierwszej linii chronią się przed koronawirusem. Jak wyglądają sklepy, punkty usługowe i środki transportu [22.03.2020 r.]

Koronawirus w Polsce odbił się na każdej sferze naszego życia. Niektórzy pracownicy walczą w pierwszej linii z pandemią. Sprawdziliśmy, jakie środki ochrony przed koronawirusem wprowadzili pracodawcy i jak zabezpieczają się sami pracownicy.

📢 Człuchów. Koronawirus zniweczył 70 tygodni przygotowań. Kulturyści jednak nie zrażają się.

Sporty sylwetkowe cieszą się coraz większą popularnością w naszym regionie. Sylwester Sójka jest człuchowianinem: tu mieszkał, wychowywał się, ukończył szkołę oraz rozpoczął treningi pod kątem kształtowania sylwetki. Po ukończeniu szkoły średniej wyprowadził się do Poznania, który jest mekką w dziedzinie sportów sylwetkowych. Tutaj właśnie jego pasja okazała się pracą oraz pomysłem na życie.

📢 Ekspedientka z Bytowa do klientów: My też się boimy zarażenia koronawirusem

W powiecie bytowskim nie ma żadnej osoby, u której wykryto koronawirusa. Wpływ na to może mieć dostosowanie się mieszkańców do apelu, aby unikać skupisk ludzi, a najlepiej zostać w domu. Nie tylko Bytów opustoszał.

📢 Koronawirus na Pomorzu 17.03.2020. Sześć nowych przypadków zakażenia SARS-Cov-2 w Pomorskiem. Szpital im. Kopernika częściowo zamknięty

  • W województwie mamy 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 potwierdzanych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje we wtorek 17.03.2020 r. Ministerstwo Zdrowia. Jeden z pacjentów, u którego stwierdzono koronawirusa, przebywał do tej pory w szpitalu Copernicus w Gdańsku. Przewieziono go do szpitala zakaźnego. Szpital im. Kopernika w Gdańsku częściowo został zamknięty - interna i SOR są nieczynne. Wewnątrz prowadzone jest śledztwo epidemiologiczne.

📢 Nieprawdziwe wiadomości dotyczące zagrożeń lub działań służb państwowych są niedopuszczalne i nieodpowiedzialne - ostrzega policja

Wiadomości prywatne i otwarte na Facebooku czy innych portalach, bez sprawdzenia ich wiarygodności u źródła, są szybko przekazywane by "ostrzec" siebie nawzajem. Jednak niepotwierdzone, a wręcz fałszywe informacje powodują jedynie strach i panikę. - Są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, niemające żadnego oparcia w prawdzie - ostrzega insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Polskiej Policji. W naszej galerii znajdują się przykłady nieprawdziwych informacji.

Polacy boją się biedy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie