Sytuacja Drutex-Bytovii nieco się skomplikowała po przegranym meczu w Chojnicach

Michał Pietroń, strzelec jedynej bramki, w akcji, która dała Drutex-Bytovii gola doznał poważnego urazu. Zderzył się głową z zawodnikiem Chojniczanki. Konieczna była interwencja karetki. Od 77 minuty Drutex-Bytovia grała w dziesiątkę Piotr Furtak
Drutex-Bytovia traci punkty. W derbowym meczu wyjazdowym Chojniczanka Chojnice pokonała przed własną publicznością zespół Waldemara Walkusza 3:1

Od początku było wiadomo, że to będzie trudne spotkanie dla obu zespołów. Faworytem byli gospodarze i to oni od pierwszego gwizdka sędziego dyktowali warunki gry. Swoją skuteczność potwierdzili już w 7 minucie, kiedy Japończyk Kosuke Ikegami pokonał Macieja Gostomskiego i wyprowadził zespół na prowadzenie.

Kolejnego gola gospodarze zdobyli w 35 minucie, po wykończeniu akcji przez Krystiana Feciucha. Po przerwie kiedy grupa 300 kibiców z Bytowa spodziewała się, że zespół Walkusza rzuci się do odrabiania strat, dało się odnieść wrażenie, że Bytovia nie miała pomysłu na to, jak skutecznie rozmontować zwartą obronę Chojniczanki. W 67 minucie przyjezdni stracili trzecią bramkę. Tym razem z karnego, którego wykonał Daniel Feruga.

W 76 minucie Bytovia zdobyła pierwszą bramkę, którą strzelił Michał Pietroń. Pomimo aż 12 doliczonych minut wynik nie uległ zmianie.