Święto zapaśników w Miastku czyli Mistrzostwa Wybrzeża Młodzików. Mamy złota, srebra i brązy

Maria Sowisło
Dokładnie 129 zawodników z 10 klubów z województw pomorskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego walczyło na matach w Miastku. W miniony weekend rywalizowali podczas Mistrzostw Wybrzeża Młodzików w Miastku.

Po raz kolejny miastecki Ośrodek Sportu i Rekreacji był areną walk zapaśników. Wszystko za sprawą Zapaśniczego klubu Sportowego Miastko, który był organizatorem Mistrzostw Wybrzeża Młodzików w zapasach w stylu klasycznym oraz mini zapasach o puchar burmistrza Miastka.
Gospodarze wystawili 20 zawodników. Złoty medal wywalczył Szymon Kozłowski, który walczył w wadze do 26 kg. Brązowe krążki zdobyli: Tola Rudnik (do 29 kg) i Antoni Petrończak (35 kg). Miejsca pozostałych zawodników ZKS Miastko:
5. Dariusz Petrończak (32 kg) i Filip Olszewski (38 kg);
7. Wiktor Szysz (32 kg), Marek Kowalewski (29 kg) i Leon Brodziński (35 kg);
8. Daniel Trun (32 kg) i Igor Kancelarczyk (38 kg);
9. Olgierd Kowalewski (38 kg);
10. Nadia Dorawa (29 kg).

W kategorii młodzik do lat 14 złote medale wywalczyli Dawid Wiktorczyk (32 kg) i Alex Ruszczyk (75 kg), a srebro zdobył Leon Rudnik (35 kg). Z kolei brązowy krążek wywalczył Antoni Synak (35 kg). W tej kategorii wiekowej na czwartej pozycji uplasował się Sebastian Tandecki (41 kg).

Dodatkowo w zawodach walczyły kadetki w kategorii wagowej do 57 kg. Brązowy medal wywalczyła nasza zawodniczka Nikola Oleksiewicz. Natomiast kadeci rywalizowali w kategorii wagowej do 71 kg. Michał Opiela zajął piąte miejsce.

- Ze względu na ilość startujących zawodników poziom zawodów uważam za bardzo wysoki. Trudno było naszym zawodnikom zdobywać medale szczególnie w grupie wiekowej mini zapasy. Są oni jeszcze młodzi, z małymi doświadczeniami na matach i czeka ich sporo pracy. Chciałbym podziękować rodzicom naszych zawodników oraz dyrektorowi OSiR-u Piotrowi Szłapińskiemu za pomoc w organizacji zawodów – mówi trener miasteckich zapaśników Kazimierz Wanke.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Cartusia Kartuzy przed Granicą Gdańsk i Unią Swarzędz. ZKS Miastko był tuż za podium na czwartym miejscu.