Sparingi zimowe. Chojniczanka i Bytovia zgodnie po 2:0 ogrywały III-ligowe drużyny. Gryf Wejherowo na remis z Olimpią Grudziądz

Rafał Rusiecki
Bytovia Bytów pokonała 2:0 Bałtyk Koszalin
Bytovia Bytów pokonała 2:0 Bałtyk Koszalin bytoviabytow.pl
Siódmy sparing tej zimy rozegrali piłkarze Chojniczanki Chojnica. I-ligowiec w ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek ligowych ograł 2:0 Radunię Stężyca. W takim samym rozmiarze II-ligowa Bytovia Bytów uporała się z grającym jedną klasę niżej Bałtykiem Koszalin. Natomiast w niedzielę w Grudziądzu Gryf Wejherowo zremisował z Olimpią 2:2.

Chojniczanka wygrała z Radunią na stadionie miejskim w Chojnicach po bramkach Łukasza Zejdlera i Przemysława Pietruszki. To był ostatni sparing dla podopiecznych trenera Zbigniewa Smółki przed inauguracją rundy wiosennej w Fortunie 1 Lidze.

A rozgrywki Chojniczanka wznowi w sobotę, 29 lutego o godz. 18 w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką. Chojnicka drużyna na razie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Po 20. kolejkach ma zaledwie 16 punktów. Znajdujący się ponad "kreską" Chrobry Głogów ma ich 20.

Chojniczanka Chojnice - Radunia Stężyca 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Zejdler (39), 2:0 Przemysław Pietruszka (86)

Chojniczanka: Janukiewicz – Klabník, Wiktorski (65 Spychała), Michalski – Wachowiak (80 Rajch), Zejdler (80 Sacharuk), B. Wolski (72 Wędzelewski), Mudra – Papikjan (65 Podgórski), Mikołajczak, Jagiełło (65 Pietruszka)

Ostatni mecz kontrolny przed wznowieniem gry w II lidze mają za sobą także podopieczni trenera Adriana Stawskiego. Bytovia na stadionie w Świątkowie pokonała 2:0 Bałtyk Koszalin. Bramki po przerwie zdobyli Paweł Zawistowski oraz Piotr Giel.

- Każda wygrana cieszy, tym bardziej że został tydzień do ligi - mówi Patryk Wolski, pomocnik Bytovii. - Ten okres przepracowaliśmy bardzo porządnie, co pokazały wyniki w sparingach. Ale to są tylko sparingi. Za tydzień czeka nas już liga i to ona nas zweryfikuje.

Bytovia rundę wiosenną w II lidze rozpocznie w sobotę, 29 lutego o godz. 19.38 ze Stalą w Stalowej Woli. Nasza drużyna jest w grze o baraże o awans do Fortuny 1 Ligi. Po 20. kolejkach mają 29 punktów i zajmują siódme miejsce.

Bytovia Bytów - Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Zawistowski (50), 2:0 Piotr Giel (60)

Bytovia: Gostomski – Deleu (77 Bielawski), Bąk (83 Piekarski), Memić (83 Rutkowski), Liberacki (83 Szmidke) – Ameyaw (73 Kwiatkowski), Lech (83 Ben Kaddour), Feruga (70 Hołtyn), Zawistowski (83 Błaszkowski), Szela (46 Wolski) – Giel (83 Wasiak).

W niedzielę na boisku w Grudziądzu miejscowa Olimpia rozegrała mecz towarzyski z Gryfem Wejherowo. II-ligowiec z Pomorza szybko stracił bramkę, bo już w 12 minucie. Gryfici wyszli na prowadzenie w drugiej połowie meczu. Najpierw sposób na Łukasza Sapelę znalazł Oskar Sikorski, a kilka minut po przerwie Mariusz Sławek. Niestety, w ostatniej minucie stracili gola i sparing zakończyli remisem 2:2.

Olimpia Grudziądz - Gryf Wejherowo 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 João Criciúma (12), 1:1 Oskar Sikorski (25), 1:2 Mariusz Sławek (54), 2:2 José Embaló (90)