Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Ofensywne ustawienie Lechii nie pomogło. Gdańszczanie nie zaprezentowali w starciu ze Śląskiem swoich największych atutów i muszą przełknąć gorycz porażki. Biało-zieloni dobrze zagrali tylko w ostatnich 10 minutach spotkania. To nie wystarczyło, gdyż Śląsk wygrał 2:1. Wrocławianie pod wodzą Oresta Lenczyka spisują się świetnie. To już 12 z kolei nieprzegrany mecz wrocławian.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Kaźmierczak (56), 2:0 Ćwielong (67), 2:1 Vućko (84).

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec, Łukasiewicz, Kaźmierczak, Sobota (70' Madej), Mila, Ćwielong (89' Diaz), Ł. Gikiewicz (80' Vukelja).

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vucko. Hajrapetjan, Surma, Nowak (71' Poźniak), Traore (78' Sazankov), Dawidowski (55' Pietrowski), Buval, Lukjanovs.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

90+4 min. - Koniec spotkania. Śląsk wygrywa z Lechią 2:1.

90 min. - Kontratak Śląsk fatalnie wykończony przez Diaza.

86 min. - Sazankou mógł wyrównać stan rywalizacji. Białorusin trafił jednak wprost w Kelemena.

84 min. - Vućko z bliska pakuje piłkę do siatki. Śląsk prowadzi już tylko 2:1. Lechia wykonywała rzut rożny, a niepilnowany w polu karnym Chorwat wykorzystał moment zagapienia wrocławskich defensorów.

77 min. - Trzecia zmiana w Lechii. Schodzi Traore, a wchodzi Sazankou.

76 min. - Lechia po okresie słabszej gry stworzyła sobie sytuację. Główkował Traore, ale ten strzał nie mógł zamienić się w bramkę.

71 min. - Kolejna groźna akcja gospodarzy. Najpierw uderzał Madej, potem poprawił Mila, który posłał piłkę minimalnie obok słupka.

70 min. - Na placu gry pojawia się Poźniak, który zmienił Nowaka.

69 min. - Zmiana w Śląsku. Madej zastępuje Sobotę.

67 min. - 2:0 dla Śląska. Mila kapitanie zagrał do Ćwielonga, a ten pewnym strzałem pokonał Małkowskiego w sytuacji sam na sam.

65 min. - Uderzenie Mili z wolnego nie sprawiło golkiperowi Lechii żadnych problemów. Pomocnik gospodarzy uderzył słabo i w sam środek bramki.

64 min. - Przed polem karnym Lechii faulowany był Sebastian Mila.

60 min. - Po stracie bramki Lechia odważnie ruszyła do przodu. Ładne uderzenie zza pola karnego Surmy broni Kelemen.

56 min. - 1:0 dla Śląska. Strzelcem bramki Kaźmierczak, który sprytnym uderzeniem głową zaskoczył bramkarza Lechii. To już ósma bramka w sezonie pomocnika Śląska.

55 min. - Pierwsza zmiana w Lechii. Pietrowski zastąpił na placu gry Dawidowskiego.

54 min. - Kolejne precyzyjne dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego. Zagrożenie zażegnuje Krzysztof Bąk.

53 min. - Niecelnie zza pola karnego uderzał Lukjanovs.

50 min. - Fojut przerywa akcję Lechii.

47 min. - Śląsk bliski objęcia prowadzenia. Najsprytniejszy w polu karnym gości okazał się Gikiewicz. Jego uderzenie głową przeleciało jednak nad bramką.

46 min. - Początek drugiej części spotkania.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy. Trzeba przyznać, że widowisko jak na razie rozczarowuje. Optyczną przewagę miał Śląsk.
45 min. - Ładna akcja Lechii. Lukjanovs podaje jednak piłkę pod nogi Kaźmierczaka.

43 min. - W bardzo dobrej okazji znalazł się Ćwielong. Skuteczna interwencja Sebastiana Małkowskiego.

40 min. - Buval w polu karnym Śląska skutecznie powstrzymywany przez Fojuta.

38 min. - Po raz kolejny Mila. Małkowski broni na raty.

36 min. - Mila zza pola karnego. Pomocnik Śląska miał dużo czasu i miejsca, aby lepiej przymierzyć.

34 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę Gikiewicza. Strzał napastnika Śląska jednak zbyt anemiczny aby mógł przynieść powodzenie.

32 min. - Ofensywne ustawienie obu zespołów jak na razie nie przekłada się w efektowność gry. Sytuacji podbramkowych jest jak na lekarstwo.

30 min. - Walka w parterze. W roli głównej Socha i Hajrapetjan. Ten pierwszy fauluje.

27 min. - Mecz we Wrocławiu znacznie ożywił się.

25 min. - Kapitalne podanie Każmierczaka nie zdołał przeciąć Gikiewicz.

24 min. - Z 15 metra główkował Celeban. Małkowski nie miał problemów z interwencją.

21 min. - Bardzo niecelny strzał Piotra Ćwielonga.

20 min. - Rzut wolny dla gości, przy piłce Nowak. Futbolówka w rękach golkipera Śląska.

17 min. - Dobrze bita piłka w pole karne Lechii nie znajduje adresata, gdyż sytuację wyjaśnia Vućko.

16 min. - Rzut wolny dla Śląska. Sytuacja na chwilę zażegnana przez gdańskich defensorów, gdyż po chwili gospodarze znów mają stały fragment gry.

12 min. - Ćwielong do Mili, ten uderza, ale obok bramki.

9 min. - Przed szansą Tomasz Dawidowski. Zawodnik Lechii przegrał jednak pojedynek z Kelemenem.

5 min. - Jak na razie spotkanie jest wyrównane. Dominuje walka, ale brak klarownych okazji bramkowych.

2 min. - Dobra akcja Śląska, ale na pozycji spalonej znalazł się Piotr Celeban.

1 min. - Początek spotkania. Rozpoczęli gospodarze.