Przegrali 0:4, mecz kończyli w 9, a gola stracili nawet „z rogala”. Słaby występ Piasta Człuchów w dzień ślubu zawodnika Macieja Świadka

Olek Knitter
Piast Człuchów przegrał z GTS Czarna Dąbrówka aż 0:4
Piast Człuchów przegrał z GTS Czarna Dąbrówka aż 0:4 Olek Knitter
Bardzo słabo zaprezentowali się w sobotę zawodnicy Piasta Człuchów. W meczu z ligowym sąsiadem gospodarze przegrali 0:4, kończąc mecz – po dwóch czerwonych kartkach – w 9. Nie udał się więc ślubny prezent dla Macieja Świadka, który tego dnia zmienił stan cywilny.

Piast Człuchów – GTS Czarna Dąbrówka 0:4 (0:1)

Bramki: Oskar Cierzan 2, Grzegorz Lejk, Mateusz Ostrowski
Piast: Adrian Kowalik - Arkadiusz Zachajczuk, Jarosław Wójcik, Kamil Woźniak, Maciej Świadek,
Sebastian Kluk, Paweł Maślanyk (46. Adam Kluk), Andriy Badyan, Damian Obarzanek, Kacper Długosz, Nikodem Janas.

Nie tak wyobrażali sobie powrót na ligowe boisko zawodnicy i kibice człuchowskiego Piasta. Co prawda zawodnicy z Człuchowa nie mieli szans, by awansować do pierwszej dziesiątki i tym samym zakwalifikować się do grupy mistrzowskiej okręgówki, ale tak wysokiej porażki chyba nikt się nie spodziewał. Tym bardziej, że na mecz przyjechał sąsiad z ligowej tabeli GTS Czarna Dąbrówka.

Przegrali 0:4, mecz kończyli w 9, a gola stracili nawet „z r...

Jednak już od początku to goście stwarzali groźnie sytuacje. Piast nie potrafił wykorzystać nawet gry z silnym wiatrem. Już w 11. min. prowadzenie zawodnikom z Czarnej Dąbrówki dał Grzegorz Lejk. W kolejnych minutach GTS mógł pokusić się o podwyższenie prowadzenia, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W przerwie trener Wojciech Wolański – podobnie jak trener gości – nie miał możliwości zbyt wielu zmian w składzie, gdyż na ławce miał tylko jednego zawodnika. Niestety, wprowadzony po przerwie na boisko Adam Kluk odpłacił się szybko „zdobyciem” czerwonej kartki. Zawodnik Piasta już pięć minut po wejściu na boisko „zarobił” żółtą kartkę, a w 59. min. po obejrzeniu drugiej żółtej, wyleciał z boiska. Chwilę wcześniej goście zdobyli drugą bramkę. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Oskar Cierzan, który skierował piłkę w lewy górny róg bramki strzeżonej przez Adriana Kowalika. Jakby tego było mało, chwilę później Piast grał już w 9. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Damian Obarzanek.
Od tego momentu było już wiadomo, że przy słabej grze i to w dodatku w 9. Piast nie ma szans na zwycięstwo. Goście spokojnie szukali swoich szans na kolejne bramki. I wpadły jeszcze dwie. Warto zwrócić uwagę szczególnie na trafienie Mateusza Ostrowskiego, który pokonał bramkarza Piasta bezpośrednio z … rzutu rożnego. „Rogal” Ostrowskiego był prawdziwą ozdobą tego meczu - podobnie jak wcześniejsze trafienie z rzutu wolnego Cierzana. Zresztą ten zawodnik chwilę wcześniej zdobył swoją drugą bramkę, a trzecią dla swojej drużyny.
Ostatecznie Piast przegrał aż 0:4. Nie udało się sprawić prezentu Maciejowi Świadkowi, który mimo ślubu tego samego dnia zagrał na boisku pełne 90. minut.
Piast zajmuje 13. miejsce w tabeli.
Teraz nastąpi podział na dwie grupy. Piast jako jedyny z powiatu człuchowskiego grać będzie w grupie spadkowej. Sokół Wyczechy, MKS Debrzno i Czarni Czarne zagrają w grupie mistrzowskiej.