Przegląd tygodnia w Bytowie, najważniejsze wydarzenia od 12.04 do 18.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bytowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Bytowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bytowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.04 a 18.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niezwykłe widokówki Miastka z kolekcji byłego mieszkańca Hansa-Jürgena Knaacka (zdjęcia)”?

Przegląd tygodnia Bytów od 12.04 do 18.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Niezwykłe widokówki Miastka z kolekcji byłego mieszkańca Hansa-Jürgena Knaacka (zdjęcia)

Widokówki przedstawiające tzw. kaczy dołek, dzisiejsze ulice Młodzieżową i Sikorskiego z perspektywy wieży ciśnień czy dom adwokata Quandta. Takie właśnie obrazki są uwiecznione na przedwojennych widokówkach Miastka Hansa-Jürgena Knaacka. Kolekcjoner ten urodził się 20 lipca 1937 roku w ówczesnym Rummelsburgu. Przed wojną mieszkał w domu, który do dziś stoi przy ulicy Młodzieżowej 2. W swojej kolekcji ma ponad 200 widokówek starego Miastka. I niemal tyle samo z miejscowości w Kreis Rummelsburg.

📢 Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Raport cen paliw z Bytowa, Miastka, Chojnic i Człuchowa. Stacje tej samej sieci w Człuchowie mają bardzo drogą benzynę bezołowiową 95 (foto)

Od wtorku do czwartku (14-17 kwietnia 2020 r.) porównaliśmy ceny paliw w Bytowie, Miastku, Koczale, Rzeczenicy, Przechlewie, Chojnicach i Człuchowie. Różnica tylko na litrze benzyny bezołowiowej 95 wynosi aż 64 grosze!

Tygodniowa prasówka 12.04-18.04.2020 Bytów: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bytowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kurator w piśmie pogroził palcem burmistrz Miastka, bo uważa, że zamiar przekształcenia szkoły odbywa się z naruszeniem Prawa oświatowego

Dotarliśmy do wyjaśnień pomorskiego kuratora oświaty w sprawie przekształcenia szkoły w Słosinku w placówki z klasami I-III i przedszkolem. Razem z odwołaniem samorządowców z Miastka, pismo trafiło do ministra edukacji. Co ciekawe, samorządowcy z Miastka przedstawili argumenty na… nieswoją korzyść.

📢 World Press Photo 2020. Zobacz zdjęcie roku!

Już po raz 63. wybrano najlepsze zdjęcia świata w prestiżowym konkursie World Press Photo. Profesjonalny, 17-osobowy skład jury składający się z dziewięciu kobiet i ośmiu mężczyzn wybrał najlepsze fotografie ubiegłego roku. Na konkurs nadesłano 73 996 zdjęć, wzięło udział 4 282 profesjonalnych fotografów. Pośród 44 zwycięzców, 30-tu zostało nagrodzonych po raz pierwszy. Zwycięzca oprócz wyróżnienia otrzymał 10 tysięcy euro.

📢 Co wolno od poniedziałku, 20 kwietnia? Nowe przepisy

Pierwsze ograniczenia, które zostaną zniesione w poniedziałek, 20 kwietnia, oraz kolejne etapy poluzowywania obostrzeń, których daty mają być ogłaszane sukcesywnie - to przedstawili premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski na czwartkowej konferencji. Co od poniedziałku będzie można, a czego nie wolno? Sprawdzamy.

📢 Wakacje 2020 odwołane przez koronawirusa MEMY

Wakacje 2020 to będą zupełnie inne wakacje, niż te, które znaliśmy do tej pory. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Internauci stworzyli memy, które unaoczniają wakacje w dobie koronawirusa. O tegorocznymi lecie wypowiedział się również minister zdrowia Łukasz Szumowskie na antenie radia RMF FM: O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów. Co zatem z wakacjami będzie? Polecamy na odreagowanie twórczość internautów.

📢 Maseczka ochronna wykosi koronawirusa? Zobacz memy

Maseczka na twarzy to codzienny widok na ulicach od 16 kwietnia 2020 roku. To nowe obostrzenie, które wprowadził rząd. Czy to oznacza, że maska zatrzyma koronawirusa? Internauci tworzą memy o maseczkach ochronnych i oswajają nas z nowym obowiązkiem. Co on oznacza w praktyce? Czy maska w dobie koronawirusa to jedyny słuszny wybór? Nie do końca. Obowiązkowe bowiem jest zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, co powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski o maseczkach.

📢 Premier przedstawił plan powolnego znoszenia obostrzeń. Jakie zakazy zostaną zniesione i kiedy? Otwarcie lasów, złagodzone przepisy w handlu

Zniesienie zakazu wstępu do lasów, rozluźnienie restrykcji w handlu i kolejne kroki odmrażania gospodarki bez konkretnych terminów. "Nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał aż do wynalezienia szczepionki na koronawirusa" - powiedział Szumowski. Znoszenie wprowadzonych restrykcji ma być pierwszym krokiem do tzw. odmrażania gospodarki. O 4 etapach znoszenia ograniczeń mówili premier i minister zdrowia mówili na czwartkowej konferencji.

📢 W Bytowie wszyscy chodzą w maseczkach zgodnie z zaleceniem rządu. To historyczne portrety bytowian (zdjęcia)

Od dzisiaj, do odwołania, obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych. To historyczna chwilą, którą postanowiliśmy uwiecznić. Stworzyliśmy galerię portretów mieszkańców Bytowa.

📢 O maseczki dla mieszkańców gmin i miast powiatu bytowskiego zadba samorząd. Ale nie każdy

Od dzisiaj jest obowiązek zakrywania twarzy i nosa. Może to być maseczka, szalik, chustka czy kominiarka. W powiecie bytowskim niektóre samorządy postanowiły zadbać o zakup i dostarczenie maseczek wielokrotnego użytku do mieszkańców. Inni z kolei liczą na zdrowy rozsądek.

📢 Gdzie są zakażeni w województwie pomorskim? Koronawirus na Pomorzu: mapa online i lista zakażonych wirusem SARS-CoV-19. Wykresy i statystyki

Zakażone koronawirusem na Pomorzu, według danych Ministerstwa Zdrowia i sanepidu, jest już 207 osób. Część z nich jest hospitalizowana, część przebywa w kwarantannie domowej i izolacji. Nie żyją 2 osoby z Pomorza zakażone koronawirusem. Zasięg koronawirusa w Polsce z dnia na dzień jest coraz większy. Jest już ponad 8,7 tysiąca zakażonych w kraju. Rząd zaostrzył zasady obowiązującego stanu epidemii, zakazując wychodzenia bez szczególnej potrzeby z domów i poruszania się. W których powiatach na Pomorzu mamy już potwierdzone osoby z zakażeniem wirusem?

📢 Memy o Bytowie i Miastku. Z czego się śmiejemy? Z czego kpią internauci? Sprawdźcie

Znaleźliśmy w sieci najlepsze memy o Miastku i Bytowie. Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy jednego miasta naśmiewają się z mieszkających w drugim. Tematem żartów Internautów jest absolutnie wszystko. Wyszukaliśmy dla Was kilka. A może sami chcielibyście stworzyć memy i się nimi pochwalić? Przyślijcie je na adres maria.sowislo@polskapress.pl. Dodamy je do galerii!

📢 Będą pieniądze na remonty i budowę nowych dróg w powiecie bytowskim

Decyzją premiera Mateusza Morawickiego do powiatu bytowskiego trafią kolejne rządowe pieniądze na inwestycje drogowe – taka informację przekazał Piotr Müller, poseł ze Słupska i rzecznik prasowy rządu.

📢 Bytowski browar ma ogromne problemy nie tylko z powodu zamknięcia restauracji w Polsce

Nie tylko restauratorzy mają ogromne problemy z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd. Ma je także powstały cztery lata temu lokalny browar Bytów. Wszystko dlatego, że największymi odbiorcami jego produktów były właśnie restauracje. Do tego jeszcze dochodzą problemy związane z próbami uzyskania rządowej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej.

📢 Żabka sprzedaje jednorazowe maseczki bez zysku! Są tanie

Sieć Żabka wprowadziła do sprzedaży maseczki ochronne w bardzo niskiej cenie! Z deklaracji firmy wynika, że całkowicie zrezygnowano z zysków mogących napłynąć ze sprzedaży tego produktu. Blisko 8 milionów maseczek jednorazowego użytku udostępniono w sklepach Żabka na terenie całego kraju. Maseczki można zakupić w opakowaniach po 10 sztuk za 16,17 zł, czyli 1,62 zł za sztukę. Sieć Żabka zapewnia, że kolejna tura jednorazowych maseczek ochronnych pojawi się w sklepach już w przyszłym tygodniu.

📢 Burmistrz Miastka nie uwzględniła próśb rodziców uczniów szkół w Piaszczynie i Słosinku. Klas VII i VIII nie będzie? Zdecydują radni

W programie piątkowej (17 kwietnia 2020 r.) sesji rady Miejskiej Miastka rozpatrywana ma być uchwała dotycząca uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych w Piaszczynie i Słosinku. Od września dzieci mają się uczyć w Szkole Podstawowej nr 3 w Miastku. Tym samym nie zostały wysłuchane prośby rodziców, by placówkom na wsiach dać szansę na rozwój.

📢 Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć maseczkę oraz rękawiczki? Od 16.04.2020 obowiązkowe zakrywanie nosa i ust

▲▲▲ Kliknij w galerię i w kilka sekund dowiesz się i zapamietasz jak nakładać, uzywać i zdejmowac maseczkę ▲▲▲
Pamiętaj: nie dotykaj maseczki w trakcie jej noszenia, zmień maseczkę, jeśli jest mokra. Jeśli chcesz zdjąć maseczkę, to bez dotykania przedniej części chwyć za wiązanie z tyłu i je rozwiąż (lub chwyć za gumki i je zdejmij). Po zdjęciu jednorazowej maseczki od razu umieść ją w koszu na śmieci z zamykaną klapą, jeśli jest wielokrotnego użytku wrzuć ją do pralki

📢 Mandaty związane z epidemią. Przyjmować czy nie? Radca prawny wyjaśnia

Co jeśli policja będzie chciała wystawić nam mandat? "Po prostu odmów przyjęcia. (...) W sądzie będziesz mieć okazję wyłożyć swoje racje" - wyjaśnia radca prawny. Zachęca, by nie wdawać się z funkcjonariuszami w spory o to, czy przepisy są zgodne z konstytucją.

📢 Maseczki na poczcie. Będą dostępne w placówkach Poczty Polskiej najpóźniej 20 kwietnia. Mają kosztować po 9,99 zł za sztukę!

Poczta Polska wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Będą dostępne dla klientów w placówkach pocztowych oraz sklepie internetowym spółki po 9,99 zł za sztukę. Z czasem w ofercie pojawić ma się także żel do dezynfekcji rąk.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie