Pogrom w Wągrowcu. Drutex-Bytovia wygrała 2:0 awansując na trzecie miejsce w tabeli

Marcin Pacyno
Drutex-Bytovia na boisku w Wągrowcu
Drutex-Bytovia na boisku w Wągrowcu JAR/Tygodnik Wągrowiecki
Oczko poniżej awansu do I ligi, z czterema punktami straty do wicelidera, znalazła się w tabeli II ligi Drutex-Bytovia po wygranym w środę 2:0 meczu z Nielbą Wągrowiec.

Bytowiacy zaprezentowali się tam z najlepszej strony, a w tym samym czasie faworyci zawodzili. Przegrała i Chojniczanka i Miedź Legnica, a Tychy zremisowały.
Zespół z Bytowa udowodnił na wyjeździe, że gra o czołówkę stawki. Bramki dla bytowiaków zdobywali w 16 minucie Dawid Retlewski i w 70 Wojciech Pięta. Bytovia mecz w Wągrowcu kontrolowała niemal od samego początku.

Przeczytaj o meczu z Zagłębiem Sosnowiec

- W tym spotkaniu nasi chłopcy pokazali, że potrafią grać w piłkę. Niemal od samego początku mieliśmy pod kontrolą całe spotkanie. Bramka Dawida w 16 minucie zaczęła je ustawiać - komentuje Waldemar Walkusz, trener Drutex-Bytovii.

Zobacz galerię zdjęć z meczu w Wągrowcu

W sobotę 27 kwietnia Drutex-Bytovia Bytów zmierzy się u siebie z Bałtykiem Gdynia.

Jakie wyniki typował trener? Przeczytasz w czwartek 19.04 w Dzienniku Bałtyckim. Tu kupisz e-wydanie

Bramki: 0:1 - Dawid Retlewski (16), 0:2 Wojciech Pięta (70)

Nielba Wągrowiec: Miszczuk - Cyfert, Wolkiewicz, Mrozik (73 Nowak), Pietrowski, Klawikowski (61 Figaszewski), Rysiewski (84 Bartkowiak), Szczepaniak, Spławski, Jasiński, Strzelecki

Drutex-Bytovia Bytów: Gostomski - Szmidke, J. Szałek, M. Szałek, Wróbel (ż), Chomiuk (82 Bryndal), Łapigrowski, Pietroń, Pięta (88 Kobiella), Ambroziak (85 Kajca), Retlewski (90 Laskowski)