Piłkarze Waldemara Walkusza zdobyli w trzech spotkaniach Amber Cup zaledwie jeden punkt

Udział bytowskich piłkarzy w Amber Cup był jednym z elementów przygotowania do rundy wiosennej Ł. Boyke
Drutex-Bytovia Bytów zakończyła swój udział w VII edycji halowego turnieju na fazie grupowej

Jak podaje oficjalny serwis internetowy bytowskiego zespołu, w swoim pierwszym spotkaniu w grupie B zawodnicy Waldemara Walkusza zmierzyli się ze zwycięzcą piątkowego turnieju regionalnego czyli drużyną Wodomex Bojano Gdańsk. Drutex-Bytovia już na początku spotkania straciła bramkę, jednak kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Michał Pietroń. Tuż po przerwie na 2:1 gola zdobył Marcin Kajca. Nasz zespół do końca spotkania naciskał na bramkę rywala, jednak kilkoma świetnymi interwencjami popisał się golkiper ekipy z Gdańska – Dariusz Grubba. To właśnie on na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem gry ruszył na połowę Drutex-Bytovii jako rozgrywający i mocnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. W drugim swoim spotkaniu rywalem naszego zespołu była drużyna Lechii Gdańsk, składająca się przede wszystkim z piłkarzy występujących na co dzień w Młodej Ekstraklasie. Od 3 min Drutex-Bytovia prowadziła po golu Łukasza Kłosa. Kilka minut później po dwóch skutecznie wykonanych rzutach wolnych przez Andrzeja Kaszubę gdańszczanie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Aby myśleć o wyjściu z grupy bytowiacy musieli w ostatnim spotkaniu pokonał czternastą drużynę drugiej ligi wschodniej – Motor Lublin. Już na początku gry Wojciech Pięta ograł byłego reprezentanta Polski – Grzegorza Bronowickiego i po indywidualnej akcji wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Lublinianie wycofali bramkarza, a jako ostatni rozgrywający zagrał trener Motoru Piotr Świerczewski. Tuż po przerwie bytowiacy powinni prowadzić już 2:0, jednak po zagraniu Roberta Hirsza ,,setkę” zmarnował będący tuż przed bramką Łukasz Kłos. Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie, bowiem do wyrównania doprowadził Patryk Czułowski. W końcówce zawodnicy Drutex-Bytovii postawili wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza, a rolę lotnego bramkarza przejął Marcin Kajca. Po jednej ze strat Czułowski strzałem z własnej połowy trafił do pustej bramki, ustalając wynik spotkania.

Przeczytaj także o tym gdzie będą przygotowywać się do rundy wiosennej zawodnicy Waldemara Walkusza
Turniej wygrała drużyna Lechii Gdańsk, która w finale pokonała w rzutach karnych Pumę Team 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Motoru Lublin, która pokonała 5:4 także w rzutach karnych Górnik Zabrze.