Piłka nożna. Zwycięstwo Startu, porażka Kaszubii

[email protected]
Po zimowej przerwie na boisko wrócili piłkarze ligi okręgowej. Nie udał się mecz piłkarzom Kaszubii Studzienice, którzy przegrali z liderem Prime Food Brdą Przechlewo 1:3.

Po zimowej przerwie na boisko wrócili piłkarze ligi okręgowej. Nie udał się mecz piłkarzom Kaszubii Studzienice, którzy przegrali z liderem Prime Food Brdą Przechlewo 1:3. Dobre spotkanie rozegrali za piłkarze Startu Miastko, którzy na własnym boisku pokonali Spartę Sycewice 3:0.
Start - Sparta 3:0
Inauguracyjne spotkanie było dużą niewiadomą dla obu drużyn. Zespoły są zagrożone spadkiem i potrzebują punktów. Do Startu wrócili: Tomasz Dorawa, Piotr Szłapiński i z Bytovii Bytów Patryk Kitowski. Na boisku pojawił się również Mariusz Dorawa, który przez rok leczył kontuzję.
Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały zachowawczo, koncentrując się na obronie własnej bramki. Tuż przed przerwą Patryk Kitowski podał dokładnie do Krzysztofa Deniusz, który plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Po przerwie gra się ożywiła. Goście dążyli do wyrównania. Wykorzystali to gospodarze, grając z kontry. W 63 minucie Łukasz Mostowski przeprowadził rajd lewą stroną, zagrał do wychodzącego Tomasza Dorawy, który strzelił kolejnego gola.
Dwie minuty później Start prowadził już 3:0. Tym razem strzelcem był Patryk Kitowski. Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej, ale nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.
W niedzielę Start czeka trudny mecz. Podejmować będzie wicelidera Poloneza Bobrowniki. Mecz rozpocznie się o godzinie 11.
Prime Food Brda - Kaszubia 3:1
Piłkarze Kaszubii byli przy piłce częściej niż gospodarze, ale nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Już w 4 minucie obrońcy nie zdążyli za Dariuszem Szopińskim, a ten strzałem w długi róg pokonał Pawła Pelo. Zastąpił on w ostatnim czasie Grzegorza Wróblewskiego, który wyjechał do pracy za granicę.
Po zmianie stron Brda prowadziła już 2:0. Za faul Miłosza Augustynowicza w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Celnym strzałem popisał się Michał Wirkus.
W 80 minucie Michał Wirkus w zamieszaniu podbramkowym podwyższył na 3:0..
Honorową bramkę dla Kaszubii zdobył Daniel Sieprawski.
W niedzielę Kaszubia będzie podejmowała SwePol Link Bruskowo Wielkie. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.

Klasa okręgowa
Wyniki 17 kolejki: Polonez - Błękitni 2:1, Koral - Start Ł. 4:2, SewPol Link - Pogoń 0:1, Prime Food Brda - Kaszubia 3:1, Karol - Unia 0:0, MKS - ZS 1:1, Czarni - Piast 2:1, Start M. - Sparta 3:0.