Piłka nożna - liga okręgowa: Bytovia II liderem, a Diament z Gryfem 3:0

Leszek Literski
Ryszard Mądzelewski strzelił jedną z bramek dla Uranii Udorpie
Ryszard Mądzelewski strzelił jedną z bramek dla Uranii Udorpie Leszek Literski
Zawodnicy Drutex-Bytovii II radzą sobie doskonale, podobnie jak pierwszy skład z III ligi. Są liderem Ligi Okręgowej, a w ostatnim spotkaniu pokonali Skotawię Dębnica Kaszubska 2:1.

Choć są beniaminkami tych rozgrywek, to jednak długo się z tym zespołem nie "męczyli".
Początek nie układał się pomyślnie. Już w 10 minucie goście objęli prowadzenie. Bytovia zdołała wyrównać po strzale Jakuba Bronki w 38 minucie. Po przerwie gola na miarę zwycięstwa zdobył Krzysztof Paraficz.
Bytovia II objęła prowadzenie, bo punkty stracili Czarni Czarne przegrywając w Człuchowie z Piastem 1:2. W sobotę kolejnym przeciwnikiem Bytovii II będzie SwePol Link Bruskowo Wielkie. Ten mecz bytowiacy powinni również wygrać.

Doskonałą formę strzelecką pokazali zawodnicy Uranii Udorpie. W Bytowie wygrali z MKS Debrzno 5:1.
Gospodarze objęli prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego przez Krzysztofa Kiełpińskiego. Ten sam zawodnik podwyższył wynik jeszcze przed końcem pierwszej połowy.
Tuż po przerwie Kiełpiński ponownie wpisał się na listę strzelców, zaliczając hattricka. Kolejną bramkę w 56 minucie zdobył Ryszard Mądzelewski. Goście strzelili gola honorowego, ale ostatnie słowo należało do Uranii. W doliczonym czasie wynik spotkania ustalił Mateusz Nogieć.
 W kolejnym meczu Urania zagra na wyjeździe z Skotawią Dębnica Kaszubska.

Piłkarze Diamentu Trzebielino od sześciu kolejek nie wygrali żadnego spotkania. Dlatego mecz z rezerwami Gryfa Słupsk był tak ważny. Spotkanie z Gryfem rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. Już w 8 minucie prowadzenie Diamentowi dał Rafał Kępa.
Po przerwie kolejnego gola z rzutu wolnego zdobył Karol Narloch. Ten sam zawodnik w 86 minucie ustalił wynik na 3:0 dla Diamentu. W kolejnym spotkaniu będą podejmować Chrobrego Charbrowo.

Lokalny sport zawsze w piątek w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.