Piłka nożna - III liga: Kotwica "utonęła" w Bytowie (ZDJĘCIA)

Leszek Literski
Po porażce z Dębem Dębno piłkarze Drutex-Bytovii chcieli pokazać się przed swoimi kibicami z jak najlepszej strony. Mecz z Kotwicą Kołobrzeg nie należał do łatwych. Bytowiakom w zwycięstwie pomogło to, że stanowią drużynę - monolit który rozbija przeciwników.

W pierwszej części gra była wyrównana. Toczyła się głównie w środkowej części boiska. Były ostre starcia o każdą piłkę, ale sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo. W najlepszej sytuacji znalazł się Michał Szałek. Jego strzał bramkarz wybił instynktownie. Piłka odbiła się od poprzeczki i poleciała w pole.
Goście groźnie kontratakowali. Dwie dobre sytuacje miał Adam Frączak. Gol padł w 37 minucie. Wojciech Pięta przyjął dobre podanie, wyprzedził obrońców i strzelił obok bramkarza. Gospodarze prowadzili 1:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal trwała zacięta walka. Drugi gol padł w 55 minucie. Tym razem cennym strzałem popisał się Piotr Łapigrowski. Jednak goście nie zamierzali poddawać się bez walki. Co chwilę atakowali bramkę Bytovii. Tylko dobrej postawie Mateusza Oszmańca zawdzięczają wygraną do zera.

Mecz mógł się podobać. Na każdy atak Kotwicy Bytovia odpowiadała kontratakiem. Ostatecznie wygrała 2:0 i nadal prowadzi w III lidze. W najbliższą sobotę Drutex-Bytovia zagra trudny mecz w Gdańsku z Lechią II. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.

Wyniki wszystkich piłkarskich spotkań w poniedziałek 04.10 w dodatku Sport Dziennika Bałtyckiego.