Piłka nożna - Bytów: Nokaut. Drutex-Bytovia - Rega Trzebiatów 3:0

Leszek Literski
Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów są w III lidze bezsprzecznym liderem. Po chwilowym kryzysie, gdy przegrali z Redą Rumia, teraz idą od zwycięstwa do zwycięstwa.

Również w spotkaniu z Regą Trzebiatów, drużyną mającą aspiracje awansowania do II ligi, brylowali goście z Bytowa.
Przez pierwsze 15 minut mecz był wyrównany. Wtedy nastąpił napór Bytovii. Po serii rzutów rożnych, jeden zakończył się bramką. W 29 minucie bezpośrednio z pola narożnego gola zdobył Wojciech Pięta. Kolejna bramka była jeszcze piękniejsza. Najpierw Maciej Rekowski próbował przewrotką zdobyć gola. Piłka nie trafiła do bramki i wtedy skuteczną przewrotką popisał się Kamil Rosiak.

Od tego momentu przewaga gości była niepodważalna, a gospodarze nie stworzyli żadnej sytuacji podbramkowej. Za to piłkarze Bytovii co chwilę byli na polu karnym przeciwnika. Wynik meczu w 82 minucie ustalił Piotr Łapigrowski. Drutex-Bytovia zwyciężyła zasłużenie, będąc zespołem dominującym. Z każdym kolejnym meczem zespół się nakręca. Jak na razie nie widać drużyny, która mogłaby ich zatrzymać.

Rozmowa z trenerem w piątek 17.09 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.