Piłka nożna - Bytów: Drutex-Bytovia rozgromiła Cartusię 2:0

(LL)
Bogdan Adamczyk

Forma piłkarzy Drutex-Bytovii Bytów nadal jest rewelacyjna. W minioną sobotę pokonali na wyjeździe Cartusię Kartuzy 2:0 umacniając się na pozycji lidera III ligi.

Piłkarze Bytovii wystąpili w składzie podobnym jak w zwycięskim meczu z Pogonią Barlinek. Przez pierwsze 15 minut Cartusia nie miała nic do powiedzenia, ale mimo kilku dogodnych sytuacji Bytovii nie udało się w pierwszej połowie strzelić gola.

Po przerwie goście zaatakowali z większym animuszem. Pierwsza bramka padła w 50 minucie po strzale Michała Szałka. Kibice czekali tylko 8 minut na kolejnego gola, tym razem zdobytego głową przez Piotra Łapigrowskiego. Od tego momentu piłkarze Bytovii kontrolowali już mecz.

Gospodarze mogli zdobyć honorowego gola w końcówce spotkania, ale strzał Arkadiusza Kordyla trafił w poprzeczkę.

Dzięki tej wygranej zespół Bytovii jest samodzielnym liderem. Jedynie Lechia II Gdańsk wygrała dwa mecze, ale ma gorszy stosunek bramek.

DRUTEX-BYTOVIA: M. Oszmaniec - S. Pufelski, P. Nawrocki, M. Szałek, M. Szmidke, M. Rekowski (80 M. Fusiek), W. Pięta (70 T. Ciemniewski), P. Łapigrowski, A. Kobiella (78 K. Stanios), K. Rosiak, J. Gronowski (76 T. Beger).

BRAMKI: 0:1 M. Szałek (50), 0:2 P. Łapigrowski (58).

Komentarze, oceny, prognozy w piątek 27.08 w Dzienniku Powiatu Bytowskiego.