Pięć medali dla zapaśników z Miastka. Bez krążka z Kartuz wrócił jedynie Michał Opiela

Maria Sowisło
Sześciu zawodników Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko walczyło na matach w Kartuzach podczas XXII Memoriału Braci Pryczkowskich, jako Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. Pięciu wróciło z medalami.

W Kartuzach odbył się XXII Memoriał Braci Pryczkowskich, jako Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach startowali młodzicy (do lat 14) i kadeci (do lat 17) z 20 klubów, w tym reprezentacje Niemiec, Armenii i Danii. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 6 zawodników.

Poszczególne miejsca zajęli:
W młodzikach złoty medal wywalczył Alex Ruszczyk (75 kg). W finale wygrał z Krzysztofem Kulikiem (Żuławy Nowy Dwór Gdański) na punkty 8:3.

Srebrny medal wywalczył Antoni Synak w kategorii wagowej do 35 kg. W finale przegrał z Oliwierem Białasikiem (Unia Swarzędz) przez położenie na łopatki. W tej samej kategorii na trzecim miejscu uplasował się Dawid Wiktorczyk.

W wyższej kategorii wagowej do 38 kg na drugim miejscu podium stanął Leon Rudnik. W finale przegrał z Patrykiem Remlainem (Unia Swarzędz) na punkty 0:7.

W kadetach srebrny medal wywalczył Piotr Ziembicki (60 kg). W finale przegrał z reprezentantem Danii Magnusem Rasmussenem przez przewagę techniczną 0:8.

Jedynie Michał Opiela wrócił do domu bez medalu. Zajął on ostatecznie 7 miejsce (71 kg).

W klasyfikacji klubowej w grupie wiekowej młodzików ZKS Miastko uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu.