Piata edycja Biegu Hamera w Miastku za nami. Udział w nim wzięło 180 zawodników (FOTO)

Maria Sowisło
Oleksii Obukhovskyi, Ukrainiec mieszkający w Ostrowie Wielkopolskim, pierwszy dobiegł na metę podczas piątej edycji Letniego Biegu Hamera jaki odbył się dzisiaj w Miastku.

Trasa miała 10 kilometrów długości. Pokonało ją 180 zawodników. To właśnie oni Podkreślali, że zwycięzcą jest Józef Szczeblewski, który dystans pokonał z kulami. - Nogę straciłem, mając niespełna dwa lata. Już się do tego zdążyłem przyzwyczaić – żartował pan Józef po zakończeniu biegu. - Trenuje od 1987 roku. Mam na swoim koncie 290 biegów, w tym 12 maratonów, m.in. trzy nowojorskie. W ubiegłym roku pokonałem w ciągu 24 dni dystans z Bydgoszczy do Ustrzyków Dolnych. To 620 kilometrów – powiedział nam Józef Szczeblewski. To właśnie on był najbardziej oklaskiwanym zawodnikiem. A kibice zgromadzeni na trasie rajdu oklaskiwali i dopingowali niemal wszystkich. - Naprawdę kibiców macie w Miastku wspaniałych. Wiem co mówię, bo biegam w Koszalinie czy Karlinie. Tutaj mieliśmy megadoping. Widać, że cale miasto tym życie. Przyjechałem pierwszy raz, ale nie ostatni – powiedział nam Adam Gręzlikowski, który trasę pokonał ze swoją 14-miesięczną córcią. - Biegam z nią od marca. W wózku albo śpi, albo bardzo żywiołowo reaguje na ludzi. Zawsze biegałem sam, a teraz nie wyobrażam sobie, żebym mógł pobiec bez córki – dodał pan Adam.
Zwycięzcą biegu został Oleksii Obukhovskyi, Ukrainiec mieszkający w Ostrowie Wielkopolskim. - Dobrze się biegło. Trasa zróżnicowana. Trenuję od ośmiu lat. Do Polski przyjechałem z Winnicy na Ukrainie. W Ostrowie Wielkopolskim mieszkam i pracuje – powiedział zwycięzca. To w klasyfikacji generalnej i wśród mężczyzn. Najszybciej biegającą kobietą jest z kolei Antonina Wirkus, która w sobotę wygrała także trzecią edycję RUNdy Przechlewskiej. - Ciesze się, bo to oznacza, że jestem w dobrej formie. Dobrze się biegło. Na luzie. Trasa fajna, pogoda wymarzona – relacjonowała tuż po przekroczeniu mety Antonina Wirkus.
Wśród najlepiej biegających rodzin na pierwszym miejscu znaleźli się Antonina i Łukasz Wirkusowie. Była też odrębna klasyfikacja dla zawodników związanych z głównym organizatorem MTS Hamer w Miastku. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Perlik, a kobiet – Katarzyna Merda.