Patrycja Strzelczyk wicemistrzynią Europy, Piotr Ziembicki mistrzem Polski w zapasach

Olek Knitter
Piotr Ziembicki z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko osiągnął swój największy w karierze, zdobywając tytuł mistrza Polski kadetów w kategorii wagowej do 55 kg. Nadesłane
Piotr Ziembicki z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko osiągnął swój największy w karierze, zdobywając tytuł mistrza Polski kadetów w kategorii wagowej do 55 kg. Świetne informacje napłynęły też z Dortmundu, gdzie była zawodnika ZKS Patrycja Strzelczyk wywalczyła wicemistrzostwo Europy.

W Pabianicach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (do lat 17) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 160 zawodników z 49 klubów z całej Polski, w tym Piotr Ziembicki z Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko, który walczył w kategorii wagowej do 55 kg.
W pierwszej walce zawodnik z Miastka pokonał Rona Phiruna (MKZ Unia Racibórz) przez położenie na łopatki. W drugiej wygrał z Rafałem Szewcem (KS Lotnik Wrocław) na punkty przy stanie 5:5. W półfinale Piotr pokonał Macieja Bielenia na punkty 3:1, a w walce finałowej nie dał najmniejszych szans Hubertowi Wysoczańskiemu (KS Sobieski Poznań), wygrywając przez przewagę techniczną 8:0.

Dobre informacje napłynęły też z Dortmund, gdzie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorek (do lat 20) w zapasach kobiet. Patrycja Strzelczyk, wychowanka Daniela Połowyszczaka, która pierwsze kroki stawiała w LUKS Łękinia (gmina Koczała), wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 57 kg. W finale przegrała z reprezentantką Ukrainy Solomiią Vynnyk. Warto dodać, że Patrycja jest aktualną mistrzynią Polski juniorek, a zdobyty w Dortmundzie medal mistrzostw Europy jest jej największym życiowym sukcesem.
W mistrzostwach wystartowała również inna wychowanka klubu z Miastka - Agata Kazimierczak, która również jest aktualną mistrzynią Polski juniorek. Zajęła ostatecznie ósme miejsce w kategorii wagowej do 53 kg. Obie zawodniczki reprezentują obecnie KS Bloczek Team Pelplin, do którego przeszły z powodu kontynuacji nauki.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani