Ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej w Miastku będzie poświęcona tylko referendum. Decyzja już 30 grudnia 2021 r.

Maria Sowisło
Maria Sowisło
Wniosek o zwołanie referendum w imieniu siedmioro radnych złożył Witold Zajst (na zdjęciu z prawej)
Wniosek o zwołanie referendum w imieniu siedmioro radnych złożył Witold Zajst (na zdjęciu z prawej) Maria Sowisło
Udostępnij:
Za tydzień sesja Rady Miejskiej Miastka, podczas której radni będą głosować wniosek o zwołanie referendum w sprawie odwołania Danuty Karaśkiewicz ze stanowiska burmistrza. Jest jeden z wielu punktów obrad, w tym uchwalenia budżetu samorządu na 2022 r. Mieszkańcy obawiają się, że temat, jak mówią, rozmydli się.

Bardzo pracowity dzień będą mieć miasteccy radni w czwartek 30 grudnia 2021 r. To dzień, na który zwołana została tzw. sesja budżetowa. Przy tej okazji odbędzie się również głosowanie wniosku referendalnego. Dla przypomnienia, złożyło go siedmioro radnych Mirosława Szopa, Witold Zajst, Tomasz Śmietana, Przemysław Sztobnicki, Szymon Należyty, Sławomir Hejza i Przemysław Pakuła. Opiniowała go już komisja rewizyjna.

W uzasadnieniu wniosku padają do burmistrz takie zarzuty, jak niezadowolenie społeczne spowodowane działaniami burmistrz, brak współpracy, porozumienia i dobrej woli z pracownikami i zarządem szpitala, skłócanie pracowników i podsycanie emocji, brak zaufania radnych odnośnie formy zarządzania nad szpitalem. To z kolei pokłosie nagłego odwołania Renaty Kiempy z funkcji prezesa Szpitala Miejskiego w Miastku.

To tyle przypomnienia, bo teraz okazało się, że podczas sesji Rady Miejskiej 30 grudnia 2021 r. radni mają się zająć dwiema bardzo ważnymi sprawami – budżetem na 2022 r. oraz wnioskiem o zwołanie referendum.

- To jest robione celowo, żeby nam się sprawa rozmydliła. Ile ta sesja będzie trwać? Wszyscy będą już zmęczeni, kiedy będzie dyskusja nad wnioskiem o zwołanie referendum

– denerwuje się jeden z mieszkańców Miastka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Tomasz Borowski uspokaja i tłumaczy, że nie miał możliwości wprowadzenia pod obrady wniosku referendalnego w innym terminie.

- Wniosek wpłynął i musi być procedowany w najbliższym możliwym terminie, więc podczas najbliższej sesji. Tutaj nie miałem innej możliwości – stara się wyjaśnić Borowski i dodaje, że prawdopodobnie uchwała budżetowa zostanie wycofana z punktu obrad.

- Jest wniosek Klubu Radnych „Samorządność”, by ten punkt zdjąć z obrad. Nie zakończyły się bowiem prace w komisjach i wpłynęły dwie autopoprawki burmistrz. Na uporządkowanie budżetu skarbnik ma 10 dni. Wniosek radnych z „Samorządności” będzie poddany pod głosowanie. I jeśli będzie taka wola radnych, uchwała budżetowa zostanie wycofana z obrad

– mówi Tomasz Borowski, zaznaczając że zgodnie z wolą radnych, na sesję 30 grudnia 2021 r. zaproszona zostanie Renata Kiempa.

Referendum odbędzie się, jeśli wniosek poprze co najmniej dziewięcioro radnych.

Tutaj warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza akcja referendalna związana z Danutą Karaśkiewicz. Pierwsza miała miejsce wiosną 2020 r. i wynikała z niezadowolenia społecznego związanego z likwidacją szkół i ograniczaniem liczby klas. Nie doszło do skutku, bo inicjatorzy nie zebrali wymaganej ilości podpisów.

Protest rodziców pod ratuszem w Miastku w sprawie reorganiza...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie