Nudny mecz Drutex-Bytovii z Zagłębiem

(MATEO)
W meczu z Zagłębiem najlepiej zaprezentował się Michał Szałek
W meczu z Zagłębiem najlepiej zaprezentował się Michał Szałek Dariusz Gdesz
Sprawiedliwy wynik - tak trenerzy obu drużyn komentują rezultat 0:0 pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Drutex-Bytovią Bytów. Zwyciężający od pięciu kolejek bytowianie wrócili z południa Polski z jednym punktem, co ich zadowala. Szczęśliwi są też sosnowiczanie, którzy po degradacji z Ekstraklasy walczą o wyjście ze strefy spadkowej II ligi.

Na trybuny Stadionu Ludowego w Sosnowcu dotarło 20 zagorzałych fanów Drutex-Bytovii. Oglądali zdecydowanie nudny mecz.

W pierwszych siedmiu minutach obie strony próbowały bezskutecznie atakować. W 22 minucie Jakub Zejglic groźnie zaatakował bramkę Zagłębia. Piłka została wybita przez bramkarza. Przejął ją Rafał Jankowski popisując się nieskuteczną kontrą. Ten sam zawodnik w 39 minucie sfaulował bramkarza Bytovii. Doszło do przepychanki, przez co arbiter wręczył żółte kartki Jankowskiemu i Michałowi Pietrzykowi z Bytovii.

Druga połowa to kilka prób strzałów z obu stron, w tym dwa rzuty rożne dla Bytovii w doliczonym czasie gry. Bramka Zagłębia pozostała jednak niezdobyta.

W środę 14 września o godz. 17.00 Bytovia podejmuje u siebie Nielbę Wągrowiec, a w najbliższy weekend wyrusza do Gdyni by zmierzyć się z Bałtykiem.

Komentarz trenera w poniedziałek 12.09 w Dzienniku Bałtyckim.

Zagłębie Sosnowiec: L. Szlakotin - M. Sroka, M. Madej, A. Marek, M. Strojek, P. Stefański, W. Białek (76 P. Rumiński), M. Sierczyński (90+ 3 H. Tylec), T. Szatan (62 M. Cyganek), A. Mróz (56 S. Domański), R. Jankowski

Drutex-Bytovia Bytów: M. Oszmaniec - Ł. Wróbel, J. Szałek (46 P. Nawrocki), M. Szałek, M. Szmidke, J. Zejglic, M. Pietrzyk (46 P. Waleszczyk), D. Ambroziak, W. Pięta, Ł. Kłos (77 T. Ciemniewski), D. Retlewski (88 P. Laskowski)