Niezwykle udany pierwszy w sezonie krajowy turniej badmintonistów z Bytowa i Miastka. Mają osiem medali!

Maria Sowisło
z arch. UKS Dwójka Bytów
O takim rozpoczęciu sezonu rozgrywek badmintoniści z Miastka i Bytowa marzyli. Z Sianowa przywieźli aż osiem medali, w tym pięć złotych, jeden brązowy i dwa srebrne.

W Sianowie sezon zainaugurowali badmintoniści z UKS Dwójka Bytów i MKB Lednik Miastko. Brali udział w krajowym turnieju. Na boiskach rywalizowało w sumie 23 zawodników, którzy rozegrali 140 meczów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się młodziczka Aleksandra Treder , zdobywając trzy złote medale. Bardzo ciekawy był pojedynek Oli w singlu, w którym pokonała w półfinale swoją partnerkę deblową Anne Lange (Szkoła Badmintona) w dwóch setach 21-19, 21-13. A w finale, po trzysetowym pojedynku 20-22, 21-16 i 21-11, wygrała z Antoniną Wnuk (Szkoła Badmintona). Dwa kolejne złote medale ta zawodniczka UKS Dwójka Bytów zdobyła w deblu w parze z Anną Lange i w mikście z Maciejem Wiorek z UKS Kometa Sianów.

Także złoty medal zdobył zawodnik MKB Lednik Hubert Gruba. W dwusetowym finale (21-9, 21-18) pokonał Mateusza Głuszaka z KS Badminton Gdańsk. Krążek o takim samym kolorze wywalczyła w singlu Michalina Kurkowska z UKS Dwójka Bytów.

Drugie miejsca, a tym samym srebrne medale, zdobyli w deblu Szymon Sylka (UKS Dwójka Bytów) z Hubertem Grubą.

Wygrane w takim stylu podczas inauguracji sezonu rozgrywkowego to świetna prognoza na kolejne turnieje.