Nasi kolarze na podium maratonu w Gniewinie

Marcin Pacyno
Kolarze z naszego regionu stanęli na podium drugiego King Oscar maratonu MTB w Gniewinie. W upalnej pogodzie wywalczyli aż siedem miejsc na podium.

Na najkrótszym dystansie 22 km w kategorii kobiet elity na trzecim miejscu uplasowała się Agata Rogowska z Kościerzyny. W kategorii masters zwyciężyła Maria Denczyk - Kołodziej, miastczanka reprezentująca barwy Baszty Bytów. Trzecie miejsce w kategorii panów M3 wywalczył także reprezentant Baszty Bytów Daniel Diks, a na najwyższym stopniu podium w kategorii M5 stanął Marian Sabisz z bytowskiej Baszty.
Na podium znaleźli się także kolarze z naszego regionu startujący na dystansie 44 km. W gronie elity kobiet druga była Aleksandra Zabrocka z Baszty. W kategorii panów M2 drugi do mety przyjechał Mateusz Zdanowicz z Bike Temu z Człuchowa, a w kategorii M4 zwyciężył reprezentant Kościerzyny Jacek Rogowski.
Tuż za podium maratonu w Gniewinie uplasowali się Piotr Myszkowski z Eko - Instal Bytów w kategorii M4 na dystansie 22 km i Elżbieta Reca z Baszty w kategorii kobiet masters na dystansie 44 km.