Młodzi zapaśnicy z Miastka królowali na matach. Wyniki X Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików o Puchar Starosty Bytowskiego| ZDJĘCIA

Maria Sowisło
Na dwóch matach hali miasteckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowało ze sobą 78 zawodników z pięciu klubów zapaśniczych w Polsce. Podczas X Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików i Mini Zapasy o Puchar Starosty Bytowskiego prym na matach wiedli wychowankowie Zapaśniczego Klubu Sportowego w Miastku.

W miniony weekend (12-13 września 2020 r.) do Miastka zjechali młodzi zapaśnicy. Walczyli o puchar starosty bytowskiego. Dlatego też rozpoczęcie rywalizacji ogłosił wicestarosta bytowski Roman Ramion. Na dwóch matach hali OSiR-u w Miastku wystartowało 74 zawodników i 4 zawodniczki z 5 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 18 zawodników i 4 zawodniczki. W mini zapasach (do lat 11) pierwsze miejsca zajęli: Tola Rudnik w wadze do 26 kg, Antoni Synak (32 kg), Leon Brodziński (35 kg), Filip Olszewski (38 kg). Drugie miejsca zajęli: Szymon Kozłowski (24 kg), Olgierd Kowalewski (38 kg). Trzecia miejsca zajęli: Franciszek Dróżdż (24 kg), Nadia Dorawa (26 kg), Antonii Petrończak (32 kg), Igor Kancelarczyk (35 kg),
Daniel Pavlyk (41 kg)
. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach: 5. Wiktor Szysz (29 kg), 7. Marek Kowalewski (29 kg), 8. Dariusz Petrończak (29 kg) i Dawid Wiktorczyk (32 kg), 9. Bartosz Rodak (32 kg).

W walce towarzyskiej spotkały się dwie dziewczyny. Wiktoria Wolska wygrała na punkty z Małgorzatą Dorawą. W młodzikach (do lat 14) pierwsze miejsce zajął Leon Rudnik (35 kg).
Drugie miejsce wywalczył Sebastian Tandecki (38 kg). Trzecie miejsce w kategorii wagowej do 75 kg wywalczył Alex Ruszczyk. Na piątym miejscu w kategorii wagowej do 68 kg uplasował się Marcin Teterycz. W klasyfikacji klubowej Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko zajął trzecie miejsce za ZKS Granica Gdańsk i Cartusią Kartuzy.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Leon Rudnik, który otrzymał okazały Puchar ufundowany przez Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe „Gryf”.

- Moi zawodnicy walczyli bardzo ambitnie. Był to ich pierwszy start w zawodach po przerwie spowodowanej pandemią. Ostatnie zawody w województwie odbyły się w połowie marca w Miastku

– zaznacza trener zapaśników z Miastka Kazimierz Wanke. - Największą niespodziankę sprawił Antoni Synak, który w mini zapasach zdobył złoty medal w wadze do 32 kg. W finale pokonał wyżej notowanego zawodnika z Kartuz Korneliusza Żynda przez położenie na łopatki. Duże podziękowania należą się państwu Bernadecie i Janowi Zwolskim za ufundowanie statuetek dla zwycięzców. Dziękuję również wszystkim rodzicom i osobom zaangażowanym przy organizacji zawodów – dodaje Wanke.