Miastko. Zapaśnicy zdobyli osiem medali

MATEUSZ WĘSIERSKI
Przemysław Dykier, Damian Piepiórka, Szymon Bucław i Sebastian Zwolski wystąpili w Mistrzostwach Wybrzeża w Kartuzach. FOT. MATEUSZ WĘSIERSKI
Osiem złotych medali zdobyli miasteccy zapaśnicy na trzech turniejach, w tym jednym międzynarodowym w Czechach. To wynik pracowitego weekendu, zwieńczonego właśnie tymi sukcesami.

Najpierw zapaśnicy pojechali na Mistrzostwa Wybrzeża w Kartuzach. Startowali tam młodzicy, a wśród nich czterech zawodników z Miastka.

- Zdobyliśmy trzy złote medale. Damian Piepiórka (29 kg), Przemysław Dykier (22 kg) i Sebastian Zwolski (42 kg) byli najlepsi, a Szymon Bucław (38 kg) zajął piąte miejsce - mówi Kazimierz Wanke, trener Zapaśniczego Klubu Sportowego z Miastka.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął tam czwartą pozycję.

Również trzy złote krążki udało się wywalczyć na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Potoczku koło Janowa Lubelskiego. Walczyli juniorzy i kadeci. Arkadiusz Kułynycz (42 kg) i Damian Prucnal (76 kg) wygrali w kategorii kadetów, a Marcin Zawadzki (96 kg) był najlepszy w juniorach. Do tych wyników doszło jeszcze piąte miejsce Mariusza Pieszkura (60 kg).

- Dwóch moich podopiecznych wyjechało też do Czech, gdzie w mieście Chomutow walczyli w Międzynarodowym Turnieju Kadetów - mówi Wanke.

Grzegorz Wanke (42 kg) i Radosław Połowyszczak (85 kg) zdobyli tam złote medale. Zawody były przygotowaniami do występu na Mistrzostwach Europy pod koniec lipca w Warszawie.